TFF, Liglerin Ertelendiğini, Hatayspor'un Çekildiğini Açıkladı

Akın Ungan
09.02.2023 - 19:29 | Son Güncellenme: 09.02.2023 - 21:29

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, deprem nedeniyle liglerin tekrar ertelendiğini, Hatayspor'un çekildiğini, Gaziantep FK'nın isterse çekilebileceğini açıkladı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, toplam 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Feci afetin ardından birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, futbol dünyası da bölgeye düzenlenen yardım kampanyalarında en önlerde yer aldı.

TFF ile Kulüpler Birliği arasındaki toplantı bitti

Depremin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Kulüpler Birliği Vakfı bir araya geldi. Düzenlenen toplantı sonrası alınan kararlar açıklandı. Daha önce aldığı karar ile ligleri 1 hafta erteleyen TFF, tarihin bir kez daha ötelendiğini duyurdu.

Büyükekşi: "Maçları 3-4 Mart tarihinden itibaren başlatma kararı aldık"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Bu hafta oynanacak maçlarımızı önümüzdeki haftaya ertelemiştik. Acımız çok büyük. Onun için bugün itibarıyla maçlarımızı 3-4 Mart tarihinden itibaren başlatma kararı aldık" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Malatyaspor ve Hatayspor ligden çekiliyor
Habere Git

"Hatayspor bu sezon oynamayacağını bildirdi"

Depremden etkilenen kulüpler arasında yer alan Hatayspor, ligden çekilme kararı almıştı. Bu konu hakkında konuşan Büyükekşi, "Hatayspor Kulübü bugün yazı gönderdi. Bu sezon maçlarını oynamayacağını bize bildirdi" dedi.

"Gaziantep de çekilmek isterse 17 takımla devam etmeyi planlıyoruz"

Sözlerine devam eden TFF Başkanı, "Gaziantep FK da ligden çekilmek isterse bu iki kulübümüzün hakları baki kalmak kaydıyla 17 takımla yola devam etmeyi planlıyoruz" açıklamasını yaptı.

"Atsu'da tam bir netlik yok"

Hatayspor'un futbolcularından Christian Atsu'nun son durumu hakkında henüz net bir bilgi yok. Atsu hakkında konuşan Büyükekşi şunları söyledi: "Christian Atsu ile ilgili Hatayspor başkanımız ile görüştük. Siyahi bir kişinin enkaz altından kurtulduğunu ancak Christian Atsu mu değil mi bilmediğini söyledi. Tam bir netlik yok. İnşallah çıkarılan kişiler arasındadır"

İlgini Çekebilir
TFF'nin başvurusu kabul edildi! Transfer dönemi uzadı
Habere Git

Koç: "Görünen o ki önümüzdeki sezon 20 takımla oynayacağız"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, "Gaziantep FK ve Hatayspor'un hakları baki, görünen o ki önümüzdeki sezon 20 takımla oynanması söz konusu. Hatayspor ve Gaziantep FK'nın tüm mali yükünü biz sırtlayacağız" diye konuştu.

"Konyaspor yollamış bile 100 adet konteyner"

Ali Koç, "Basınımızda sanki sırf 4 büyük kulüp çalışıyormuş gibi bir intiba doğabilir. Çünkü sadece bizlerle ilgili haberler yapılıyor. Ama istisnasız her kulübümüz elinden gelen her şeyi yapıyor. Mesela Konteyner Kent konuşuyoruz, Konyaspor yollamış bile 100 adet konteyner" dedi.

"Aramızda turnuva yapılabilir mi onları da konuşuyoruz"

Koç, "Sıcak evimizde oturmaktan bile rahatsız olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama yeterli değil. Yurt dışı federasyonlardan ve büyük takımlardan yardım amaçlı maç teklifleri geliyor. Aramızda turnuva yapılabilir mi onları da konuşuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Sözleşmeler 31 Mayıs'ta bitiyor, Şampiyonlar Ligi finali var..."

Lig takvimi hakkında konuşan Koç, "11 Haziran'a kadar her şeyin bitmiş olması gerekiyor. Çünkü Şampiyonlar Ligi finali var. Belki 2-3 tane hafta içi maçı eklenmek durumunda. Oyuncu sözleşmelerinin çoğu 31 Mayıs'ta bitiyor" açıklamasını yaptı.

"Birkaç haftanın şifresiz yayınlanması için görüşeceğiz"

Yayıncı kuruluşa çağrıda bulunulacağını açıklayan Ali Koç, “Ligler başladıktan sonra ilk birkaç haftanın şifresiz yayınlanması için yayıncı kuruluşla görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler