Fenerbahçe'nin Hakem Açıklamasından Önce TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den Ültimatom

Akın Ungan
24.01.2023 - 15:13 | Son Güncellenme: 24.01.2023 - 15:31

Fenerbahçe'de Erol Bilecik, Ümraniyespor maçından sonra hakemi eleştirmiş ve açıklama yapılacağını duyurmuştu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ültimatom verdi.

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Fenerbahçe, Ümraniyespor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. 2-1 Sarı-Lacivertliler'in üstünlüğü ile biten mücadelenin ardından Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik kameralar karşısına geçti. "Fenerbahçe resmen ince ince doğranmıştır" diyen Bilecik, konu hakkında detaylı açıklamanın ertesi gün yapılacağını duyurdu.

Büyükekşi, Fenerbahçe'den önce konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekiminde açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Sarı-Lacivertliler'in hakem açıklamasının öncesinde ültimatom verdi. TFF Başkanı, hakemle ilgili konuşana para cezası geleceğini hatırlattı.

"Hakemin yaptığı bir iki hata üzerinden maçı okumak doğru değil"

Mehmet Büyükekşi, "Hakemlerimizi olumsuz etkileyecek konuşmalardan kaçınalım. Hakemi birçok karardan dolayı yargılamayalım. Hata sedece hakemler tarafından yapılmıyor. Hakem de hata yapabiliyor. Hakemin yaptığı bir iki hata üzerinden maçı okumak doğru değil" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu!
Habere Git

"Maçın ardından öyle açıklamalar yapılıyor ki..."

Sözlerine devam eden Büyükekşi, "Bizim kültürü değiştirmemiz gerekiyor. Tabii ki hakem performansı çok önemli. Ama bu bizim işimiz ve MHK'nın görevi. O da elinden geleni yapıyor. Maçın hemen ardından öyle açıklamalar yapılıyor ki sonra sakin kafayla seyredince kendileri de itiraz ettikleri kararların doğru olduğunu görüyoruz" dedi.

"Hakemlere itiraza para cezası geliyor"

TFF Başkanı son olarak, "Hakemlere itiraza para cezası geliyor. Yöneticilerimiz, futbolcularımız teknik direktörlerimiz sakın hakemle ilgili konuşma yapmasınlar. Bunlar para cezası olarak geri dönecek" açıklamasını yaptı.

Erol Bilecik: "Fenerbahçe hakem tarafından doğranmıştır"

Ümraniyespor maçının ardından Erol Bilecik, "Yarın son derece geniş ve uzun boylu bir açıklamamız olacak. Gördüğünüz gibi bu akşam Fenerbahçe resmen sahada hakem tarafından bir anlamda sizlerin daha fazla kullandığı gibi ince ince doğranmıştır. Hakem yönetiminin bu şartlar altında bize yapmış olduğu uygulama kabul edilebilir değildir" demişti.

İlgini Çekebilir
Evden uzakta Galatasaray önde Fenerbahçe yine peşinde!
Habere Git

Konuşmasını sürdüren Bilecik, "90 dakika boyunca oynanan oyunun tamamında hakikaten hakemin yapmış olduğu kararsızlıklar, lehimize ve aleyhimize yapmış olduğu tutum kabul edilebilir değil. Sosyal medyaya bakınca algı yönetimi devam ediyor. Bu akşam tüm sporseverler, pozisyonları inceleyince gerçekle buluşacak" ifadelerini kullandı.

"Yarın detaylı şekilde sizlere anlatma şansımız olacak"

Bilecik son olarak şunları kaydetti: "Bu şartlar altında hocamıza tekrardan teşekkür ediyoruz. Hakemlerin bu tutumlarına rağmen maçı aldığımızdan dolayı mutluyuz ama söyleyeceğimiz bir hayli şey birikmiş vaziyette. Bunları yarın detaylı şekilde sizlere anlatma şansımız olacak"

Senin için hazırladığımız haberler