TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Kişi Atadı Kadir Kardaş'a Yardımcı Geldi

Akın Ungan
01.02.2023 - 20:11 | Son Güncellenme: 01.02.2023 - 23:02

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, teşkilata yeni isimler almayı sürdürüyor. Biri genel sekreter yardımcısı, üçü direktör olmak üzere dört kişi daha atadı.

AJANSSPOR HABER

Merkez Hakem Kurulu (MHK) yönetimini değiştirerek Lale Orta'yı göreve getiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, kurumun teşkilat yapısında da yeni atamalar yapmaya devam ediyor. TFF'de dört yeni atama daha gerçekleşti. Söz konusu isimler TFF'nin bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında tanıtıldı.

Bakanlıktan Kardaş'ın yardımcılığına

TFF Başkanı Büyükekşi, bir genel sekreter yardımcısı, üç de yeni direktör ataması gerçekleştirdi. Eren Yeşilyurt, TFF'nin genel sekreteri Kadir Kardaş'ın yeni yardımcısı oldu. Yeşilyurt, kamu yönetiminden gelen önemli bir isim. Daha önce Türk Şeker Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Yeşilyurt, son olaraksa eski Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu İstanbul Grup Başkanı'ydı.

Özelleştirmeden TFF İK'ya geçti

Büyükekşi, geniş bir operasyona ve dış denetime tuttuğu İnsan Kaynakları yönetiminde de değişikliğe getti. Engin İçenli, TFF İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi'nde 4 yıl çalışan İçenli, son olarak Tarım Kredi Holding'in CEO'su olarak görev yaptı.

İlgini Çekebilir
Lale Orta Başkanlığındaki MHK göreve başladı
Habere Git

Pazarlama Yasemin Erdemir Güzeloğlu'na emanet

Savorel Zeytin Yağı firmasının kurucusu olan Yasemin Erdemir Güzeloğlu ise TFF Kaynak Geliştirme ve Pazarlama Direktörü oldu. Güzeloğlu geçmişte Türkiye Tanıtım Grubu İcra Direktörlüğü ve Türk Hava Yolları'nda da interaktif pazarlama ve iletişim menajeri olarak görev yaptı.

Mali işlerin yeni patronu Güner Özkan

Mehmet Büyükekşi, TFF Mali İşler Direktörlüğü pozisyonuna da Güner Özkan'ı getirdi. Güner, Aralık 2022'ye kadar 5 yıl boyunca Özen Alışveriş Hizmetleri'nin mali işler ve finans direktörü olarak görev yaptı. Güner öncesinde de Pakpen'de CFO'luk ve Doğuş Otomotiv'de de finans müdürü olarak çalıştı.

7 genel sekreter koltuğunu dağıttı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, göreve geldiğinde 7 olan genel sekreter yardımcı sayısını geçen ayın ortasında kaldırdı. Büyükekşi, bazı isimlerle yollarını ayırırken bazılarını da direktörlük görevine getirdi. Büyükekşi, yaklaşık 15 gün sonra genel sekreter Kadir Kardaş'a Eren Yeşilyurt'u yardımcı olarak atadı.

İlgini Çekebilir
Büyükekşi operasyonu sürüyor! 7 koltuğu kaldırdı
Habere Git

Kayseri ve Trabzon'a yeni bölge müdürü

Öte yandan TFF'nin iki bölge müdürlüğünü de yeni atamalar gerçekleştirdi. Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, TFF Kayseri Bölge Müdürü olurken, eski Trabzonsporlu Hamdi Aslan ise TFF Trabzon Bölge Müdürü olarak atandı.

65 yaş üstü personeli gönderdi

Nihat Özdemir'in istifası sonrası olağanüstü genel kurulda 1 yıllığına TFF Başkanı seçilen Mehmet Büyükekşi, geride kalan yaklaşık 7 ayda geniş çaplı bir yapılanma operasyonu yürüttü. Büyükekşi, öncelikle her birimde 65 yaş üstü personelle yollarını ayırarak, federasyonun personelinde bir gençleştirmeye gitti.

Toplam 71 personelle yollarını ayırdı

Büyükekşi, KPGM firmasına yaptırdığı insan kaynakları denetimi sonrasında kurumda toplam 71 kişiyle yollarını ayırdı. Büyüekşi, 468 olan toplam TFF çalışanı sayısını 397 kişiye indirdi. Genel sekreter yardımcılarından idari direktörlere ve antrenörler de yolları ayrılan isimler arasında yer aldı. Büyükekşi, Rasim Kara ve Rüştü Reçber gibi bilinen isimlerle vedalaştı.

Senin için hazırladığımız haberler