Büyükerşen'den milli yüzücü Sümeyye'ye ödül

18 Ekim 2017 13:57- Son Güncelleme - 18 Ekim 2017 13:57
Google news abonelik

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İtalya'da 9-15 Ekim'de gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Oyunları'nda gümüş ve bronz madalya kazanan 14 yaşındaki milli yüzücü Sümeyye Boyacı'yı Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükerşen, Avrupa Gençlik Oyunları'nda gümüş ve bronz madalya ile Türkiye'ye gurur yaşatan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüsü Sümeyye Boyacı'yı makamında kabul etti.

Sümeyye'yi alnından öperek kutlayan Büyükerşen, "Cumhuriyet kızına Cumhuriyet altını yakışır." diyerek ödül verdi.

"Güzel kızımızla gurur duyuyoruz. Sümeyye'nin Büyükşehir Belediyemiz Spor Kulübünün sporcusu olması gururumuzu ikiye katladı." ifadelerini kullanan Büyükerşen, başarısında payı olan ailesi ve antrenörüne teşekkür etti.

Yılmaz Büyükerşen, Sümeyye Boyacı'nın başarısının süreceğine inancının tam olduğunu aktararak, imkanlar ölçüsünde başarılı sporcuları desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Sümeyye Boyacı da başkan Büyükerşen'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Hedefim Paralimpik Olimpiyatları'nda altın madalya almak, bunun için tüm gücümle çalışacağım." ifadesini kullandı.

Bedensel engelli milli sporcular, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanmıştı.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!