Alanya Kestelspor Teknik Direktörü Çağdaş Çavuş Hedefini Belirledi

Orhan Gülek
09.10.2022 - 15:58 | Son Güncellenme: 09.10.2022 - 16:07

Radyospor Üçleme programına konuk olan 3.Lig 2. Grupta lider takipçisi Alanya Kestelspor teknik direktörü Çağdaş Çavuş, Nazım Türknas'ın sorularını yanıtladı.

AJANSSPOR - HABER

Sezon başında teknik direktör Fahrettin Sayhan ile yolları ayıran Alanya Kestelspor, takımın başına Alanya'yı yakından tanıyan Çağdaş Çavuş'u göreve getirdi. Yeni takımıyla lider Yeni Mersin İdmanyurdu'nun hemen arkasında bulunan Alanya Kestelspor'da Çağdaş Çavuş, Radyospor Üçleme programına konuk oldu.

"Bazı liglerden teklifler vardı"

Kendisi için kariyer planı yaptığını ifade eden Çavuş "Ben 13-14 senedir profesyonel olarak çalışıyorum ve hemen her ligde görev aldım. En son Kasımpaşa'da Şenol Can hocayla çalıştık, ardından da kendi adımıza kariyer planlamaları yaptık. Bazı liglerden teklifler vardı ancak kariyer planlamalarımız uyuşmadı. Son olarak burada karşılıklı olarak anlaşma durumumuz oldu." dedi.

"Fark yaratmaya çalışıyoruz"

ligin de en genç takımlarından birisi olduklarının altını çizen Çavuş "İlk önce sahanın dışında sıkıntılar var. Yöneticilerin bakış açısı, gelir gider dengesizliği vs. 3. Lig için sorunlara sebep oluyor. Saha içerisinde ise bu ligin bir oyunu var ve bu oyunu oynamaya çalışıyorlar genel olarak. Ancak kendi oyun akıllarıyla kendi sistemlerini uygulamaya çalışan takımlar kendisini belli ediyor zaten. Bu şekilde karşılaşmalar olduğunda da seyir zevki çok daha güzel oluyor tabiiki. Biz de bunu oluşturarak fark yaratmaya çalışıyoruz. Zira ligin de en genç takımlarından birisiyiz 21.6 yaş ortalamasıyla. Bu dinamizm de bizim sahada güçlü kalmamızı sağlıyor." şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de play-off sistemi değiştirildi
Habere Git

"Rakiplerimizden düşük bütçemiz var"

Güzel bir sinerji oluşturduklarını ifade eden Çavuş "Bu liglerde önemli olan ve esas belirleyici olan şey teknik adamların sistemi, oyun felsefeleri. Bu anlamda biz de kendi oyunumuzla güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Sert bir gruptayız, güçlü rakiplerimiz var ve bütçe olarak da onların çoğundan düşük bütçemiz var. Ancak yine de yen kadroyla güzel bir sinerji oluşturduk. Amatörden de gelen oyuncularımız var, ilk 11'de de forma giyiyorlar." dedi.

"Hedeflerim Süper Lig'de çalışmak"

Son olarak hedefinden bahseden Çavuş "Süper Lig'de 7-8 sene çalıştım. Teknik direktörlük konusunda ise ben yüksek lisans yapmış ve yabancı dili de olan bir çalıştırıcıyım. Bu şekilde benim de hedeflerim yeniden o ligde (Süper Lig) çalışmak ancak bu sefer teknik direktör olarak çalışmak. Ben de bunun için çok fazla gelişim katettiğimi düşünüyorum, hedefim bu şu an." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler