AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çağlar gelişimine devam ediyor!

İlk Yayınlanma : 24 Kas 2016 - 09:22 / Son Güncelleme : 24 Kas 2016 - 09:22

 Bundesliga'da ilk 11 haftalık süreçte futbolcuların kazandığı hava topları ve ikili mücadele istatistiklerinde ilk sırada yer alan Freiburglu milli futbolcu Çağlar Söyüncü, "Altınordu'da başladığım gelişim sürecine, Freiburg'da devam ediyorum." dedi.

Çağlar Söyüncü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bundesliga'nın zorluk derecesi çok yüksek bir lig olduğunu belirtti.

Her zaman daha fazla çalışmak ve her gün yeni bir şeyler öğrenmek zorunda olduğunu ifade eden Çağlar, şöyle konuştu:

"Altınordu'da başladığım gelişim sürecine Freiburg'da devam ediyorum. Altınordu'da stoperler için her maç için ikili mücadele kazanma ve hava topu kriterleri vardı. Başta sadece rakam gibi görünen bu şeyler daha sonra bizler için bir hedef oldu. Hedefe ulaştıkça kendimize yeni hedefler koyduk ve bu sayede de gelişimimizi sürekli kıldık. Freiburg da bana gelişimim için çok önemli bir fırsat verdi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum."

Bundesliga'da cezalı olduğu bir maç hariç 11 müsabakanın 10'unda ilk 11'de başlayan Çağlar Söyüncü, 855 dakika sahada kaldı.

Çağlar Söyüncü, Altınordu Kulübünün internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Freiburg'da 10 maçta girdiği 143 ikili mücadelenin yüzde 69,2'sinden başarıyla ayrılarak, yüzde 68,4 rakamına ulaşan Borussia Dortmundlu Sokratis Papastathopoulos ve yüzde 68 ile Bayern Münihli Mats Hummel'in önünde ilk sırada yer aldı. Genç futbolcu kazanılan hava toplarında da rakiplerini geride bıraktı.