Çağlar Söyüncü, deprem fırsatçılarına tepki gösterdi

Eren Tuncay
07.02.2023 - 11:59 | Son Güncellenme: 07.02.2023 - 12:01

Premier Lig ekiplerinden Leicester City'de forma giyen Çağlar Söyüncü, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından fırsatçılık yapanlara tepki gösterdi.

İngiltere'de Leicester City forması giyen milli futbolcu Çağlar Söyüncü, Hatay'da market ve mağazaların yağmalandığı görüntülerin ardından tepki gösterdi.

"Cezasız kalmamalı"

Tepkisini sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından gösteren 26 yaşındaki futbolcu, "Tüm ülke yasa boğulmuş ve hala göçük altından canlar kurtarılmaya çalışılırken, insanlıktan nasibini almamış şahsiyetsizlerin yağmacılığa yeltendiğini, battaniye fiyatlarını bir anda 5 katına çıkardıklarını okuyoruz, görüyoruz. Bunlar cezasız kalmamalı, peşleri bırakılmamalı!" ifadelerini kullandı.

Çağlar Söyüncü, depremzedelere gönderilecek öncelikli malzemelerin listesini de paylaşarak, Leicester bölgesinde yaşayan vatandaşlardan yardım talebinde bulundu.

Dün sosyal medyada birçok deprem bölgesinde mağazaların yağmalandığı görüntüler paylaşılmıştı. Birçok vatandaş da bu duruma sert bir şekilde tepki göstermişti.

Senin için hazırladığımız haberler