Can Bartu için Ülker Stadyumu'nda anma töreni düzenlendi!

13 Nisan 2019 11:07- Son Güncelleme - 13 Nisan 2019 14:07
Google news abonelik

Fenerbahçe kulübü, efsanesi Can Bartu için Ülker Stadyumu'nda bir anma töreni düzenledi. Törende Can Bartu'nun ailesi, kaptan Volkan Demirel, Divan Başkanı Vefa Küçük, Kulüp Başkanı Ali Koç ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklamalarda bulundular. 

Can Bartu'nun naaşı, Fenerbahçeli futbolcuların omuzlarında sahaya getirildi. 

İlk olarak Can Bartu'nun kızı Gülfer Arığ söz aldı: 

"Fenerbahçe ve Türk sporcu için büyük bir kayıp. Can Bartu gibi özel bir isimle Fenerbahçe'yi yaşamak, Fenerbahçe camiasını dinlemek benim için büyük bir bir olay oldu. Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan bir efsaneyi tanımanın gururunu her zaman yaşadım. Bıraktığı hatıralar sonsuza kadar benle kalacak. Son olarak futbol takımına dönerek, lütfen yarınki derbiden Mehmetçik Basri, Lefter ve Can gibi bu taraftarlara layık olun"

Volkan Demirel: "Bugün hepimiz çok üzgünüz. Çubuklu için yaşayanlar asla ölmezler. Biz de Can Abimizi her zaman yaşatacağız. Sana sözümüz olsun babanın son yolculuğunda elimizden geleni yapacağız."

Ali Koç

Şimdi ona veda ediyoruz. Artık aramızda olmasa da her zaman kalplerimizde yaşayacak. İnsanoğlu var oldukça efsaneler ölmez. Ne şanslıyız ki onu tanıyan nesilden olduk, adının geçtiği bir marşa sahip olduk. Yarınki derbi maçını omuz omuza beraber seyretmeyi planlamıştık. Kendisine bu fikri götürdüğüm zaman Ankaragücü maçı geçsin o maçı FB TV'de yorumlayayım, derbiye beraber gideriz dedik. Maçı oynadık, FB TV'de yorumlarını yaptı. Allah’ın takdiridir ki maçı hep beraber izlemek yerine kendisinin töreni için buradayız. Yarın burada 50 bin Fenerbahçeli, milyonlar da bulundukları yerde Can Bartu’nun yerine Fenerbehçemiz'in yanında olacaktır. Evet büyük Fenerbahçeli, gözün arkada kalmasın. Bu camia ve taraftar yarınki derbi maçını senin oynayacak, senin için kazanacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu

"Büyük bir efsaneyi, büyük bir Fenerbahçeliyi, ağabeyimizi kaybettik. Başta ailesi olmak üzere tüm Türk spor camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”