Çanlar Joachim Löw için çalıyor

Almanya Milli Takımı haberleri... İspanya'ya 6-0 gibi farklı skorla kaybeden Almanya'da Teknik Direktör Joachim Löw'ün kaderi 4 Aralık'ta belli olacak. Almanya Futbol Federasyonu, Milli Takımlar ve Futbol Akademisi Direktörü Oliver Bierhoff'un yapacağı sunumun ardından yol haritasını belirleyecek.
23 Kasım 2020 14:36- Son Güncelleme - 23 Kasım 2020 14:40
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK-AJANSSPOR

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) bugün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak Milli Takımlar ve Futbol Akademisi Direktörü Oliver Bierhoff'un, 4 Aralık günü DFB Yönetim Kurulu toplantısında Almanya A Milli Takımının durumu ile ilgili bir sunum hazırlayacağını açıkladı.

6-0'lık ağır yenilgi irdelenecek

Sunumda, son iki yılda yaşananların yanı sıra İspanya karşısında alınan 6-0'lık ağır yenilgi de irdelenecek. Açıklamada, yönetim kurulunun sunumun ardından değerlendirme yapıp bundan sonraki yol haritasını belirleyeceği de yer aldı.

Açıklamada ayrıca teknik direktör Joachim Löw'e Milli Takım'ın son durumu ve İspanya yenilgisinin nedenlerini içeren analizini yapabilmesi, ayrıca kişisel olarak yaşadığı hayal kırıklığı sürecini atlatabilmesi için yeterince zaman verileceğinin de altı çizildi. 

Bild'in edindiği bilgiye göre DFB Yönetim Kurulu'nun 4 Aralık'taki toplantısında Joachim löw yer almayacak ve yalnızca Bierhoff'un sunumu değerlendirilecek. Alman medyası açıklamanın ardından Löw'ün koltuğunun iyice sallanmaya başladığı ve 4 Aralık'ta görevine son verilebileceği konusunda hemfikir.

Löw uzun süredir eleştirilerin hedefinde

Son zamanlarda maç kazanmakta zorlanan Alman Milli Takımı'nda Löw uzun süredir eleştirilerin hedefinde. Boateng, Müller ve Hummels'in de takımdan gönderilmesi ise kötü sonuçlar sonrası eleştirilerin dozajını iyice arttırdı. Ağır İspanya yenilgisi ise bardağı taşıran son damla oldu.