AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ahmet Ağaoğlu: "Rahatsızlık veriyoruz!"

İlk Yayınlanma : 26 Haz 2020 - 14:37 / Son Güncelleme : 26 Haz 2020 - 14:54

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Divan Kurulu'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, bordo-mavili takımın son durumu için ne diyor? Şampiyonluk için ne düşünüyor? Kimlere mesaj verdi?

Ahmet Ağaoğlu: "Rahatsızlık veriyoruz!"

AJANSSPOR

Trabzonspor
’un Haziran ayı Divan Genel Kurulu, COVID-19 tedbirleri kapsamında salon toplantısı şeklinde gerçekleştirildi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan toplantıda, kulübün 1 numaralı ismi Ahmet Ağaoğlu gündeme yönelik konuştu. Şampiyonluk konusunda ne düşünüyor? Koronavirüs tedbirleri hakkında neler söyledi? Olaylı geçen Alanyaspor maçıyla ilgili fikri ne? Hangi kulüplere mesaj gönderdi? UEFA ile yapılan görüşmelerde son durum nedir? Ajansspor olarak Ahmet Ağaoğlu'nun konuşmalarını canlı olarak aktardık.  İşte o açıklamalar:

Ahmet Ağaoğlu: "Devamlı zirveye oynayan bir Trabzonspor için süreç başlamıştır"

Trabzonspor'un şampiyonluk yarışında ilerleyen yıllarda da devamlı mücadele eden bir yapıda olması için uğraş verdiklerini anlatan Ağaoğlu,"Süreç Trabzonspor açısından başlamıştır. Trabzonspor bu sene de dahil olmak üzere hem kupada hem ligde hem de önümüzdeki yıllarda bu zirve mücadelesini sürekli hale getirebilecek bir yapıya tamamen her şey dört dörtlük olmasa da yüzde 90 oranında oturmuş durumdadır" ifadelerini kullandı.

"Kutsal bir mücadele"

Trabzonspor sevgisinin önemli olduğunu söyleyen Ağaoğlu, bordo-mavili camiaya hitaben seslendi ve kutsal bir mücadele verdiklerini dile getirdi. 

Ahmet Ağaoğlu, Eğer bu kulübü canınızdan öte seversiniz bu kulüp sıkıntıları yaşamaz. Canınızdan öte severseniz, kendi kişisel düşünceleriniz veya özel hayatınızın önüne çekerseniz, bu sevgi bu kulübün sıkıntıları yaşamasının önündeki en büyük engeldir. Trabzonspor bizim için candan ötedir. Yüklenmiş olduğumuz sorumluluk da bu kulüp için canından vazgeçen, hayatına son veren insanların olduğu taraftarın, camianın sorumluluğudur. Bu uğurda yapılacak mücadele de kutsal bir mücadeledir" diye konuştu.

"3 kupaya da talibiz"

Ligin iptal edilmesi adına bir taleplerinin olmadığını anlatan Ağaoğlu, hedefleri hakkında da konuştu ve Trabzonspor'un 3 kupaya talip olduğunun altını şu sözlerle çizdi: 

"Avrupa'daki diğer büyük ligler gibi Süper Lig'in de oynanacağını biliyorduk. Lige verilen arada lider olmamıza rağmen, lig iptal edilsin demedik. 3 kupada hedefe yürüyen bir takımız. 40 yıllık süreç içerisinde 3 kupada hedefe yürüyoruz, heyecanlıyız. Bu kadar büyük bir sorumluluğu yüklendiğiniz anda ve hedefe yaklaştığınız anda azami gayretle, dikkatle en az hatayı yapmaya çalışıyoruz. Geceler uykusuz geçiyor mu? Geçiyor. Bazen saatler geçmek bilmiyor. Her şeyin ötesinde şahsım adına böyle bir süreç içerisinde böyle bir görevde bulunuyorum. Bizlere de bu görevi tebliğ eden Trabzonspor camiasına, taraftarlarına ve genel kuruluna da şükranlarımı arz etmek istiyorum."

Ahmet Ağaoğlu: "Başarıya yürümemiz birilerini rahatsız etti"

Ahmet Ağaoğlu, mücadele ettikleri rakiplerine de göndermelerde bulundu. Ağaoğlu, başarılarının birilerini rahatsız ettiğini ifade etti.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, "Herkesin gözü üzerimizde. Çok erken ayağımızın takılması bekleniyordu, bunu futbolcularımız üzerinden yapmaya çalışıyorlardı. Teknik heyet üzerinden yapmaya çalıştırlar, farklı unsurları devreye sokarak yapmaya çalıştırlar. Elde etmiş olduğumuz başarıları gelmiş olduğumuz noktayı farklı birimlerle iliştirmeye çalıştılar ama güneş balçıkla sıvanmaz. Netice itibarıyla öyle bir noktaya geldik ki bunların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı görüldü. Trabzonspor'un bileğinin gücüyle, kendi doğrularıyla, ahlaki değerlerle, futbolun ve sporun doğrularıyla bu noktaya geldiği ve başarıya doğru yürüdüğü gerçeği de doğal olarak bir takım kesimleri rahatsız etti" dedi.

"Bunların yerinde olsam ben de rahatsız olurdum"

Bu arada Ahmet Ağaoğlu, rakiplerine bütçe/performans göndermesinde bulundu. Ağaoğlu, "Geçen gün bir TV kanalında söylemiş olduğum şey neydi? Bunların yerinde olsam ben de rahatsız olurdum. Açık ve net söyleyeyim. Bir kulüp düşünün ki vermiş olduğu şampiyonluk yarışında şampiyonluğun en büyük adayı, kupanın finalisti 16.5 milyon Euro'luk bütçesiyle kendisinden 3,4,5,6 kat fazla bütçelerle oluşan takımlarla mücadele ediyor ve onlardan çok daha başarılı bir konumda. Eğer oralarda olsaydım bunlardan ben de rahatsızlık duyardım. En azından kendi adıma rahatsızlık duyardım. Neden ben yapamıyorum da Trabzonspor yapıyor, çünkü Trabzonspor farkı bir takım ve işin doğrusunu yapmaya çalışıyor" açıklamasını yaptı.

Ağaoğlu'ndan sorumluluk mesajı...

Camia adına bir yükümlülük altına girdiklerini söyleyen Ağaoğlu, Trabzonspor'a hizmet etmiş insanlara saygılarından ötürü mücadelelerine güçlü bir şekilde devam edeceklerini belirtti. 

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, "Bizim yönetim olarak da yapmaya çalıştığımız şey; bu bayrağı bu noktaya kadar getiren, bu kulübe geçmişte hizmet etmiş olan kurucu üyelerimizin, saygıdeğer başkanlarımızın ve aramızdan ayrılan kurucu üyelerimizin, başkanlarımızın hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkmak. Yaptığımız şey; bu coğrafyada takıma gönül vermiş, ülkenin çeşitli yerlerinde olmasına rağmen o insanlara saygımızdan ve o saygıdan ötürü de omuzlarımıza yüklemiş olduğu sorumluluklardan kaynaklanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Olaylı geçen Alanyaspor maçı hakkında...

Ahmet Ağaoğlu, gergin geçen Alanyaspor maçı hakkında da konuştu. Ağaoğlu söz konusu sürecin konsantrasyonlarını bozmadığını aksine kendilerini kamçıladığını şu ifadelerle dile getirdi:

"Alanya maçıyla birlikte yaşamış olduğumuz bir süreç var. Alanya maçında yaşadığımız puan kaybı ve oyuncularımızın üzerinde yaratacağı psikolojik baskının takip eden maçlara yansıyacağı yolunda bir düşünce vardı. Ben 35-36 gündür bu tesislerdeyim. Neredeyse 24 saat hocalarla ve oyuncularla birlikteyiz. 'İyi ki böyle bir şey oldu ya da iyi ki o 2 puanı kaybettik' demiyorum ama şu anda takımı, oyuncuları, teknik heyetimizin olduğundan daha fazla artı motive olmuş olduğunu çok açık ve net sizlere söyleyebilirim. Psikolojik ve olumsuz bir baskı olarak nitelendirebilecek herhangi bir şey söz konusu değil. Oyuncuların morali yerinde."

AĞAOĞLU’NA REKOR CEZA TALEBİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

"Şampiyon olacağımızdan endişem yok"

Trabzonspor'un 1 numaralı ismi şampiyonluk hedefleri olduğunun altınız çizerken, teknik heyet ve futbolculara duydukları güveni dile getirdi. 

Ağaoğlu, "Hem kupada finalistiz, hem de ligde 6 maçımız var. Alanya maçının bu bağlamda gerçekten zor geçeceğini biliyorduk, bir takım farklı unsurların bu şekilde devreye gireceğinden de beklentimiz vardı. Ama bu kadar aşırı olacağını beklemiyorduk. En önemli maçtı. Bizim vermiş olduğumuz mücadeleyi özellikle Başakşehir açısından baktığımız zaman, biz onları takip ediyoruz. Bizim oynadığımız takımlarla bizim rakipler de oynayacak. Oynayacağımız 6 maç sonunda takımımızın ligi zirvede şampiyon olarak bitireceğinden en ufak endişemiz yok" diye konuştu.

UEFA açıklaması yapacakken toplantı basına kapatıldı

Öte yandan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un UEFA ile yaşamakta olduğu süreç hakkında açıklama yapılacakken kapalı oturum talep etti. UEFA ile ilgili konuşmaların olduğu bölüm basına kapatıldı. Hatırlanacağı gibi UEFA'dan Trabzonspor'a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verilmişti. Trabzonspor, UEFA'nın men kararı sonrası konuyu Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıdı. Bordo-mavili yönetim, men cezasının kaldırılacağına inanıyor.