AjanssporAjansspor uygulamasını indir

CANLI | Cezayir - Nijer Maçını Canlı İzle (Maç Linki)

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 06 Haz 2022 - 16:55 / Son Güncelleme : 06 Haz 2022 - 17:16

Afrika Uluslar Kupası heyecanı başladı. Cezayir kendi sahasında Nijer ile karşı karşıya gelecek. Maçı canlı, şifresiz izle ve maç linki dahil detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER

Afrika Uluslar Kupasında Cezayir kendi sanasında kritik maçta Nijer'i konuk ediyor. Maçı izlemek için ise araştırmalar artmaya başladı. Peki, Cezayir - Nijer maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda canlı yayınlanacak? İşte zorlu karşılaşma hakkında merak edilen tüm detaylar...
 

Cezayir - Nijer maçı ne zaman ve saat kaçta?

Cezayir - Nijer maçı bu akşam 22.30 da olacak. Zorku karşılaşmanın Türkiye'de canlı yayını olmayacak. Cezayir ve Nijer kanalları canlı olarak yayınlanan bir platfrom olduğu zaman haberimizde güncelleme olacaktır. 

Nijer millî futbol takımı, Nijer'i uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. Nijer (Fransızca: Niger), resmî adıyla Nijer Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke adını büyük bir Afrika nehri olan Nijer Nehri'nden almıştır. Kuzeybatıda Cezayir, kuzeydoğuda Libya, doğuda Çad, güneyde Nijerya güneybatıda Benin ve Burkina Faso, batıda ise Mali ile komşudur. Nijer yaklaşık 1,27 milyon km²'lik alanıyla Batı Afrika'nın en büyük ülkesidir. Bu alanın %80'i Sahra'dadır. Çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu yaklaşık 22 milyon nüfus ülkenin güney ve batısındaki kırsal bölgelere yoğunlaşmıştır. Başkent ve en büyük şehir Niamey de ülkenin güneybatı köşesindedir.

Cezayir millî futbol takımı, Cezayir'i uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. 1930-1962 yılları arasında düzenlenen kupalara katılmayan Cezayir, 1966'daki kupaya katılmak istedi. Cezayir ya da resmî adıyla Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kuzey Afrika'da ülke. 2,381,741 kilometre karelik yüzölçümü ile Afrika'nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi olan Cezayir, dünyanın onuncu, Arap Dünyası ve Afrika Birliği içerisinde ise en büyük ülkedir.