AjanssporAjansspor uygulamasını indir

CANLI I Fatih Terim, PSV maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 20 Tem 2021 - 19:26 / Son Güncelleme : 20 Tem 2021 - 19:52

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, PSV Eindhoven ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

CANLI I Fatih Terim, PSV maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi elemelerinde yarın oynayacakları PSV Eindhoven karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi.

 

Terim, "Maç öncesi beklediğiniz transferler vardı. Şu anki transfer politikasını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna "Dün başkanımız transferlerle ilgili açıklamaları yaptı. Kulübümüzün ortak akıl olarak belirlediği kriterleri göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Ama transferler konusunda çok kısa süre de olsa sizden müsaade rica ediyorum" yanıtını verdi. 

Bu karşılaşma için kadroda bulunnan oyuncularına saygı gösterilmesini isteyen Fatih Terim, "23 kişi geldik buraya. Ve bu arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli. Ama bir iki küçük hatırlatma da yapmadan geçemeyeceğim. Sezonu erken açtık. Dolayısıyla biz de isterdik ki ağustosta, eylülde oynayacağımız maçlar olsun ama bugün buradayız" dedi.  

Galatasaray Teknik Direktörü sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu şikayet olsun diye söylemiyorum. Çünkü bugün başkanların, yönetimlerin, teknik heyetlerin listelerini neredeyse bilmeyen yok. Hangi bölgelerin kuvvetlendirilmesi gerektiğini de herkes biliyor. Burada yazılı görsel basının, özellikle sosyal medyada zaman zaman taraftarımızın duygularıyla oynandığına inanıyorum. Bundan hiç hoşlanmıyoruz. Bu yüzden biz kendi bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz. 

Eğer bir maç için birkaç oyuncu yetiştirmeyi planlasaydık olağandan çok daha fazla rakamlar ödemek zorunda kalacaktık. Biz başkanımızın da söylediği gibi 3 sezonluk bir projeksiyon düşünüyoruz. O yüzden oyuncular, kulüpler; menajerler, hatta yazılı görsel basın ve sosyal medyada yapılanların bize pahalıya patlamasına izin vermeyeceğiz. Ayrıca kimseden korkmadığımızın bilinmesini isteriz. Her sahada herkesle oynarız. Çıkar, mücadelemizi sürdürürüz.

Transfer konusunda acele karar verip Galatasaray’ı tehlikeye atmak istemediklerini vurgulayan Terim, Falcao konusunda şu açıklamayı yaptı: "Falcao da Feghouli de Falcao da Babel de bizim önemli oyuncularımız. Başkanımızın dört oyuncuyla ekonomik işareti, oyuncularımızın teknik kapasiteleriyle veya Galatasaray’a verdikleri hizmetle alakası yoktu. Onlar bizim kıymetlilerimiz. Onlardan faydalanmayı düşünüyoruz. Falcao’ya 1 gün izin vermiştik. Feghouli’ye de izin verdik dinç olması için. Falcao bana geldi dün. Kendisinin bizle beraber Eindhoven maçına gelmek istediğini ifade etti. Kendisini aldım bizle beraber ve bu önemli isim inşallah şans verdiğimiz sürede bize en iyi hizmeti yapacaktır."

Fatih Terim, "PSV Eindhoven Hollanda’nın çok önemli takımlarından. Siz analiz ettiniz? Nasıl bir PSV bekliyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bir defa tarihi çok önemli olan, Hollanda’nın çok önemli takımlarından biriyle oynadığımızı hatırlatmak isterim. Basın toplantısına gelirken koridorlardan geçtiğinizde PSV’nin ne olduğunu anlıyorsunuz. Hepimizin yakından tanıdığı efsanelerin fotoğraflarını görerek PSV’yi anlıyorsunuz. Son iki maçlarını seyrettim. Biri Osnabruck diğeri de PAOK. Taraftarlarımız da bence çok önemli bir takım izleyecek. 

Avrupa’da çok benzeri olmayan bir takım. Ön alan baskısını iyi yapan, topu kaptırdığında kontra pressi iyi yapan, zaman zaman 2-2-6'ya dönen ciddi bir takımla oynayacağız. Zaten meslektaşım Schmidt çok saygı duyduğum bir isim. Kendisi Avusturya ve Almanya’da önemli işler yaptı. Yine önemli bir iş yüklenmiş görünüyor. Umarım buradan ikinci maçımıza umutlu, bizi daha avantajlı kılacak bir neticeyle ayrılırız. Ama dikkat etmemiz gereken bir takım onu da söylemeden geçemeyeceğim."