Canlı yayında çarpıcı sözler: "Galatasaray'da bu tablonun sorumlusu..."

14 Aralık 2019 18:15- Son Güncelleme - 14 Aralık 2019 18:26
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklamalar yaptı. Yasaman, Başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim için çok çarpıcı ifadeler kullandı. Ayrıca Yasaman, Florya'nın Galatasaray'a iadesini yorumladı.

Radyospor'da Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hamdi Yasaman'ın açıklamaları şı şekilde:

Hamdi Yasaman: "Muslera olmasa küme düşme hattında olacağız"

Galatasaray'ın beklenen bir sondu. İlk Şampiyonlar Ligi maçına çıktığımızda, Fatih Terim yeteri kadar hazırlanamadığımızı söyledi. Takımı teknik direktör şu veya bu sebeple hazırlayamadı. Galatasaray, Avrupa maçlarına hiçbir şekilde hazır olamadı. Takımda sakatlık olabilir. Sadece Galatasaray'ın başına gelmiyor. Sezon başından beri kaç tane maçta iyi oynadık? Muslera her zaman maç kurtarıyor. Muslera olmasa küme düşme hattında olacağız. Takım hiç iyi oynamıyor.

Hamdi Yasasman: "Transfer kızıştığında Terim kızını ziyarete gitmişti"

Hamdi Yasasman: "Transfer kızıştığında Terim kızını ziyarete gitmişti"

Başarıda pay varsa başarısızlıkta da var. Yaşananlardam Fatih Terim sorumlu. Terim, otoriteyi de sağlayamıyor. Ocak ayında transferler yapacağım diyerek kabahati üstünden atıyor. Bu transferleri Fatih Terim yapmadı mı? Başkan, "Transfer tamamen Fatih Terim'e ait" demişti. Transfer döneminin en çok kızıştığı, teknik direktör kızını ziyarete gitmişti. Böyle bir şey olabilir mi?

Hamdi Yasaman:"Yanlış transferlerin sorumlusu Cengiz ve Terim"

Hamdi Yasaman:"Yanlış transferlerin sorumlusu Cengiz ve Terim"

Yönetim teknik direktörün fikrini alır. Her şeyi hocaya bırakmaz. Yanlış transferlerin tamamen sorumlusu Fatih Terim ve ona yetkiyi veren Mustafa Cengiz'dir. Galatasaray'ın bu hali ortada. Tuzla faciasını da gördük. Tuzla'yı yenemeyen takımın PSG'yi yenmesi mucizeydi.

Hamdi Yasaman: "Alanyaspor maçında ezik oynadık"

Alanya maçında da ufak takım gibi oynadık. Şansa bir penaltı golüyle kazandık. Alanyaspor maçında ezik oynadık. Adamlar bizi sürklase etti. Bu sonuçları transferdeki yanlışlığa bağlıyorum. 

Hamdi Yasaman: "Diagne başımıza kaldı"

Hamdi Yasaman: "Diagne başımıza kaldı"

Diagne bize 23 milyon Euro'ya mal oldu. Hakikaten kötü bir futbolcu. Başımıza kaldı. Onu satmaya çalıştılar, satamadılar. Falcao için de gerekli testler yapıldı mı? Burada yapılan testler formalite. Oyuncunun sakat olup olmadığı, performansı... Adamla ilgili bir sürü veri var. O verilerin iyice araştırılması gerek. Taraftar bağırıyor, menajer iyi oyuncu diyor ve yönetim de oluyor. Falcao transferi de skandal.

Hamdi Yasaman: "Genel Kurul'da gizli sözleşmelere onay vermeyenlerden biriydim"

Hamdi Yasaman: "Genel Kurul'da gizli sözleşmelere onay vermeyenlerden biriydim"

Genel Kurul yetkisi neydi? Borçların ödenmesiydi. Ama öyle olmadı. Riva işi iyi gitmedi. Galatasaray mali yönden iyi değil. Tapuyu geri verdiler deniliyor. O da belli değil. Oranın yüzde 60'ı hazineye aittir. Yüzde 40'ı Galatasaray'ın. Şeffaflık yok. Genel Kurul'da gizli sözleşmelere onay vermeyenlerden biriydim. Hem şeffaflık olmaması hem de oranın yeşil alan kalması daha önemli.

Hamdi Yasaman'dan Ada mesajı

Galatasaray Adası enkaz halinde. Büronun karşısında her gün içim sızlıyor. Yönetimin yeni mi aklına geldi Ada konusu. Her türlü imkanın kullanılması lazım. Biz Divan'da imkanlarımızı, bilgimizi kullanabileceğimizi söyledik. Galatasaray'da çok iyi kadrolar var. Ayrıca sadece Galatasaray aşkı için yapılacaktı. Ben, "Gönüllü olarak davalara girerim" demiştim. Fakat; gerekli ilgi gösterilmiyor.