Canlı yayında flaş sözler: "Ünal Karaman'ı Belçikalı bir teknik adam gibi..."

30 Aralık 2019 14:43- Son Güncelleme - 30 Aralık 2019 14:47
Google news abonelik

Trabzonspor Kulübü Eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, teknik direktör Ünal Karaman ile yönetim arasında yaşanan krizi değerlendirdi. Hacısalihoğlu, “Ünal Karaman kusurlu ise başkan kabahatli. Umudu bu kadar yıkmak doğru değil. Ünal Karaman’ı Belçikalı bir hoca gibi gönderiyorum demek doğru bir yaklaşım olmaz” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Bu konuşmalar basın üzerinden değil, yüz yüze yapılmalıydı"

Türkiye’de her yerde havalar bozuk. Trabzon’da da havalar kötü. Trabzonspor her açıdan bir düzelme yoluna girmişti. Ekonomik ve sportif açıdan huzurlu bir yol bulmuşken bu karışıklığa gerek yoktu. Neden böyle bir konu gündeme geldi? Başkanın yaptığı açıklamaya, Ünal Karaman’ın verdiği cevap sonrası… Bunlar basın üzerinden yapılmamalıydı.

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Yarım saat içinde çözülebilecek bir durum"

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Yarım saat içinde çözülebilecek bir durum"

Başkan şikayetçi olabilir, oyunu beğenmeyebilir, söyleyeceği sözler olabilir. Çağırır Ünal Hoca’yı ona söyleyebilir. En doğal hakkı. Ünal Hoca da bu laflara gücenebilir. Fakat; basın üzerinden bunların yapılmasını doğru bulmuyorum. Yüz yüze konuşulabilecek ve yarım saat içinde konunun çözülebileceği bir durum. Buna hiç gerek yoktu.

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Ünal Karaman kusurlu, başkan kabahatli"

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Ünal Karaman kusurlu, başkan kabahatli"

Ünal Hoca kusurlu diyelim. Ama kulübü yöneten, sakin düşünmesi gereken başkan da kabahatli. Trabzon halkı bunu hak etmiyor. Bu kadar umudu yıkmak doğru değil. Trabzonspor’a zarardır. Sebebi ne olursa olsun. Ünal Karaman da sıradan bir insan değil. İşinize geldiği gibi, bir Belçikalı hoca gibi gönderiyorum demek doğru bir davranış değil.

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Ünal Karaman varken kopyasını almanın bir anlamı yok"

Her şeye rağmen sakin düşünüp çözümlenebileceğini düşünüyordum. Araya birilerinin girmesini ve  bu durumun ortadan kalkmasını bekliyordum. Özürden başlayarak bu durum düzenlenebilir. Futbolda böyle şeyler arzu edilmese de yaşanıyor. Trabzonspor’a nasıl bir hoca lazım? Ünal Karaman gibi birisi lazım. Ünal Karaman varken kopyasını almanın anlamı yok. Akıllı şekilde çözümlemek gerek.

Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan taraftarlara sakinlik mesajı

Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan taraftarlara sakinlik mesajı

Trabzonspor’a ait bir teknik adam takımda olmalı. Sahiplenme şirketlerde olur. Bu şartlarda değerlendirme yapılırsa sağlıklı yol alınır. Taraftar da Ünal Karaman’a sahip çıkıyor. Onlara da tavsiyem; daha sakin bir şekilde düşüncelerini yansıtmaları. İşin dozunu kaçırmamak gerek. Kulüpler hepimizin. O nedenle birbirimizi kırmadan dökmeden çözüm üretmek gerekir diyorum.