AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cantona: Dünya Kupasını Katar’da düzenlendiği için izlemeyeceğim

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 12 Oca 2022 - 20:21 / Son Güncelleme : 12 Oca 2022 - 20:29

Dünya futbolunun en önemli futbol figürlerinden biri olan Fransız Eric Cantona Katar'dan düzenlenecek olan Dünya Kupasını seyretmeyeceğini açıkladı..

Fransız futbolunun dünyaca ünlü ismi Eric Cantona, Katar'ın 2022 Dünya Futbol Kupası maçlarına evsahipliği yapmasına izin veren FIFA'yı sert bir şekilde eleştirdi. Cantona bu yaz Dünya Kupası maçlarını izlemeyeceğini açıkladı.

 

İnşaatlarda binlerce insan öldü

Maçları izlememe sebebini açıklayan Eric Cantona: "Katar'da stadyum inşaatında çalışan inanlara kötü davranıldı ve binlerce insan öldü. Para, bu devirde her şeyin gerçekleşmesini sağlıyor ama ben, 2022 Dünya Kupası'nı izlemeyeceğim." ifadelerini kullandı.

6500 göçmen işçi hayatını kaybetti

Eric Cantona'nın protesto ettiği Katar’da 2022 yılında gerçekleştirilmesi planlanan Dünya Kupası için yapılan inşaatlar sırasında 6500 göçmen işçi hayatını kaybetti. Hindistan, Pakistan, Nepal, Bangladeş ve Sri Lanka kökenli 6500'den fazla göçmen işçi, Katar’ın 10 yıl önce Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hak kazandığından bu yana turnuva hazırlıkları esnasında hayatını kaybetti.