Cardiff City'den Nantes'e Emiliano Sala için rekor tazminat talebi

Orhan Gülek
26.04.2022 - 20:28 | Son Güncellenme: 26.04.2022 - 20:32

İngiltere 2. ligi olan EFL Championship ekibi Cardiff City, Emiliano Sala'nın ölümünün kulübün küme düşmesine yol açtığını iddia ederek tazminat talep etti.

Cardiff City'den Nantes'e Emiliano Sala için rekor tazminat talebi

AJANSSPOR - HABER

Cardiff City, Emiliano Sala'nın üç yıl önce trajik ölümüyle ilgili olarak Nantes'tan büyük bir tazminat talep ediyor. Cardiff, ligden düşmeleri sonucunda TV hakları, reklam ve sponsorlukta kaybettikleri tüm zararlar karşılığında 95 milyon euro istiyor.

Neler yaşandı?

Ocak 2019'da Nantes'tan Cardiff'e transfer olan forvet oyuncusu Emiliano Sala'yı taşıyan özel uçak, İngiltere açıklarında kaza yapmıştı.

Yapılan kaza araştırmasından sonra yeterli sertifikasına sahip olmadığı uçağın pilotu olan David Ibbotson'ın kötü hava koşullarından dolayı uçağı çok yüksek hızda kullandığı tespit edilirken, aynı zamanda kabinde karbonmonoksit zehirlenmesi geçirmiş olabileceği de söylenmişti.

Pilotun cenazesi bulunamadı

Acı kazadan yaklaşık 1 ay sonra Sala'nın cenazesi bulunurken, pilot Henderson'ın cenazesi ise bulunamadı. Uçuş, Nantes adına oyuncunun menajeri Willie McKay tarafından organize edildi. Dolayısıyla Cardiff yaşananlardan Fransız kulübünü sorumlu tutuyor.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler