Rusya'nın, UEFA Yaptırımlarına Karşı CAS'a Yaptığı Başvuru Reddedildi

Akın Ungan
15.03.2022 - 19:23 | Son Güncellenme: 15.03.2022 - 19:34

UEFA, Ukrayna'yı işgal eden Rusya'ya yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Rusya'nın, UEFA'nın yaptırımlarına ilişkin CAS'a yaptığı başvuru reddedildi. İşte detaylar...

Rusya'nın, UEFA Yaptırımlarına Karşı CAS'a Yaptığı Başvuru Reddedildi

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından dünya futbolu, Ruslara karşı çeşitli yaptırımlarda bulunmaya başladı. Son olarak UEFA'nın yaptırımlarına karşı çıkan Rusya, konuyu CAS'a taşıdı. CAS, Ruslar hakkında kararını verdi.

Başvuru reddedildi

CAS, Rusya'nın UEFA'nın yaptırımlarına ilişkin yaptığı başvuruyu reddetti. Yapılan açıklamada, "İtiraz edilen karar, yürürlükte kalmaya devam edecek. Rus takımlarının, kulüplerinin UEFA müsabakalarına katılımlarının askıya alınması kararı geçerliliğini koruyor." ifadeleri kullanıldı.

Tüm organizasyonlardan men edildiler

FIFA ve UEFA, Rusya Milli Takımı'nı ve Rus kulüplerinin tüm organizasyonlardan men edildiğini açıklamıştı. Dünya futbolunun en büyük iki kurumu, konuyla ilgili ortak açıklama yayınladılar.

Ortak açıklama yaptılar

FIFA ve UEFA, yayınladıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdi: "FIFA Konseryi Kararları ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edilen ilk kararlar sonrasında FIFA ve UEFA, tüm Rus ekiplini, Milli takımlarını ve kulüp takımlarını hem FIFA hem de UEFA yarımalardan ikinci bir emre kadar askıya aldı.

Bu kararlar bugün her iki kurumun en yüksek karar alma organları olan FIFA Konseyi Bürosu ve UEFA İcra Komitesi tarafından kabul edildi."

İlgini Çekebilir
FIFA men etti, Ruslar CAS'a gitti!
Habere Git

Futbol dünyası, tüm insanlarla tam dayamışma içindedir"

"Futbol dünyası bu konuda tamamen birleşmiş ve Ukrayna'ya yapılan saldırıdan etkilenen tüm insanlarla tam dayamışma içindedir. Her iki kurumun başkanı da Ukrayna'daki durumun hızlı bir şekilde iyileşeceğini umuyor. Böylece futbol, insanlar için yine birlik ve barış için önemli bir kurum olabilir."

Senin için hazırladığımız haberler