CAS'tan Manchester City için 93 sayfalık rapor...

29.07.2020 - 08:58 | Son Güncellenme: 29.07.2020 - 08:58

CAS, Manchester City'nin gerekçeleli kararını açıkladı. CAS 93 sayfalık bir rapor yayınladı? Raporda ne yazıyordu? İşte detaylar...

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester City, Avrupa'dan 2 yıl men cezası almış ve bu ceza CAS'tan dönmüştü. CAS, kararın gerekçesini anlattığı 93 sayfalık bir rapor yayınladı.

Skorer'de yer alan habere göre; Manchester City'ye UEFA'nın verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men + 30 milyon Euro para cezası CAS'tan döndü. CAS, kararın gerekçesini anlattığı 93 sayfalık bir rapor yayınladı.

UEFA'nın Manchester City'ye verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men + 30 milyon Euro para cezası CAS'tan döndü.

CAS, Manchester City'nin Avrupa'dan men cezasını kaldırırken, para cezasını ise 30 milyon Euro'dan 10 milyon Euro'ya düşürdü. Öte yandan Manchester City'nin sona eren dava sürecinin ardından CAS, 93 sayfalık bir rapor yayınladı. CAS'ın yayınladığı raporda UEFA'nın iddialarının asılsız olmadığını belirledi fakat Manchester City'nin gizli sponsorluk anlaşmaları yaptığına dair yeterli derecede kanıt olmadığını açıkladı. CAS'tan yapılan açıklamada, "UEFA Finansal Kontrol Kurulu'nun bu özel davada ortaya koyduğu kanıtların yetersiz olduğunu, Manchester City'nin sermaye fonlarına katkı sağlayan sponsorluk gelirlerini şişirmediği, Etihad'ın sponsorluk anlaşmasında ödeme yükümlülüklerine tamamen uyduğunu açıkladı.

Senin için hazırladığımız haberler