Cavendish hat-trick yaptı!

14.04.2021 - 16:42 | Son Güncellenme: 14.04.2021 - 18:01

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Alanya-Kemer etabını kazanan Deceuninck-Quick-Step takımından Mark Cavendish, üst üste 3. zaferini elde etti.

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

AJANSSPOR-HABER

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 4. etabı Salcano Alanya-Kemer'i Belçika'nın Deceuninck-Quick-Step takımından Büyük Britanyalı Mark Cavendish birinci bitirdi. Antalya'nın Alanya ilçesindeki İskele Caddesi'nden başlayan 184.4 kilometrelik etaba 169 sporcu katıldı.

Derecesi 4 saat 9 dakika

Turun ikinci etabı Konya-Konya'yı ve üçüncü etabı Beyşehir-Alanya'yı da kazanan Cavendish yine yarışı en önde tamamladı. Büyük Britanyalı sporcu yarışı 4 saat 9 dakika 38 saniyelik derecesiyle kazandı. Dördüncü etapta ikinci ve üçüncü sıra değişmedi. 

İkinci ve üçüncü sıra değişmedi

Beyşehir-Alanya etabında olduğu gibi Belçika'nın Alpecin Fenix takımından Belçikalı Jasper Philipsen ikinci, Belçika'nın Bingoal Pauwels Sauces WB takımından Polonyalı Stanislaw Aniolkowski ise üçüncü sırayı elde etti.

Turkuaz mayo yine Cavendish'te

Genel klasmanda 14 saat 12 dakika 42 saniyeyle Mark Cavendish liderliğini sürdürdü. Üst üste 3. etabını kazanan İngiliz sporcu, genel klasmanda birinci olduğu için Kemer-Elmalı (Göğübeli) etabında turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı.

Klasmanda Philipsen ikinci

Genel klasmanda Belçika'nın Alpecin-Fenix takımından ise Belçikalı Jasper Philipsen 12 saniye geriden ikinci, ABD'nin Rally Cycling takımından Hollandalı Arvid De Kleijn ise 20 saniye geriden üçüncü sırada yer alıyor.

Finişte kaza yaşandı

Öte yandan yarışın son metrelerinde birçok bisikletçinin karıştığı bir kaza yaşandı. Belçika'nın Alpecin-Fenix takımından Alman Alexander Krieger ile ABD'nin Wildlife Generation takımından ABD'li Noah Granigan son 150 metrede kaza yaptı.

Sporcular için ambulans alana girdi. Bitime metreler kala yaşanan kazada yaralanan 3 sporcu Kemer Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Yarınki etap kritik

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 5. etabı Kemer-Elmalı (Göğübeli) arasında yapılacak. Genel sıralamanın belirlenmesinde etkili olacak 160.3 kilometrelik bu etapta bisikletçiler, tırmanış gerçekleştirecek.

Senin için hazırladığımız haberler