AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çaykur Rizespor'dan son dakika Oğulcan Çağlayan açıklaması

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 16 Tem 2021 - 20:12 / Son Güncelleme : 16 Tem 2021 - 20:20

Son dakika haberleri... Galatasaray'la Çaykur Rizespor arasındaki "Oğulcan Çağlayan" krizi bitmek bilmiyor. Son olarak Rizespor tarafı bir açıklama metni yayınladı. İşte detaylar...

Çaykur Rizespor'dan son dakika Oğulcan Çağlayan açıklaması

AJANSSPOR - HABER

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Galatasaraylı Oğulcan Çağlayan'a lisans vermemesi üzerine Çaykur Rizespor ile sarı-kırmızılılar arasındaki gerilim yeniden tırmandı. Gün içerisinde Çağlayan'ın lisansına ilişkin açıklama yapan Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir'e Çaykur Rizespor'dan cevap geldi. 

Çaykur Rizespor: "Tazminata dair kısmı aynen onanmıştır..."

Rezan Epözdemir'in Oğulcan'ın tazminatına ilişkin süreci üst mahkemelere taşıma girişiminden bahsetmesi üzerine Çaykur Rizespor tarafından bir metin yayınlandı. İşte o metin: 

 

Geçtiğimiz sezon içerisinde, o dönem takımımızın sözleşmeli oyuncusu olan Oğulcan Çağlayan’ın devam eden sözleşmesini sezon bitmeden haksız olarak feshetmesi nedeniyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu nezdinde yapılan başvuru ve neticesinde bu kurul tarafından alınan karar ile futbolcunun sözleşmesini haksız olarak feshettiğine kanaat getirilmiş ve bundan dolayı da Galatasaray ile futbolcu 1.200.000 Euro ve 506.275 TL tutarındaki tazminattan müştereken ve müteselsilen sorumlu tutulmuştur. Bunun yanı sıra, futbolcuya 6 müsabakadan men cezası verilmiştir. 11 Ocak 2021 tarihinde TFF Tahkim Kurulu tarafından verilen 2021/30E. ve 2021/46K. sayılı karar ile, futbolcunun 6 müsabakadan men cezası 3 müsabakadan men cezası olarak düzeltilmiş, ancak TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararının tazminata dair kısmı aynen onanmıştır.

 

TFF Tahkim Kurulu tarafından verilen bu karar karşısında Galatasaray Spor Kulübü, Bölge Adliye Mahkemeleri’ne itirazda bulunmuşsa da Bölge Adliye Mahkemesi, vermiş olduğu karar ile hem Galatasaray’ın hem de futbolcunun davasını reddetmiştir.


Bu karara karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Yargıtay nezdinde temyiz kanun yoluna başvurulmuştur. An itibariyle mevcut hukuki ihtilafın yargılaması devam etmektedir. 


Konunun tarafı olarak yapılacak her açıklamanın hukuku ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu etkilemek adına yapılan davranışlar olacağının farkındayız.


Bu nedenle yargılamanın devam ettiği bu aşamada konuya dair açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünmekle birlikte, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda alınacak kararları yakinen takip etmekteyiz. 


Futbol kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Epözdemir: "Oyuncumuza ceza verildi..."

Oğulcan Çağlayan'ın TFF tarafınca lisansının çıkarılmaması üzerine Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir: ''TFF, bizim çok şaşırdığımız bir karara imza atmış ve tazminat kararı verilmişti. Kulübümüzü sorumlu tuttu. Kulübümüz de Tahkim Kurulu'na başvurdu. Oyuncumuza ceza verildi ve daha sonra 3 maça indi. Para cezası onandı. Biz de adli yargıya gittik. Tahkim Kurulu'nun sonuçları mali olan kararları adli yargıya açık. TFF, bizim kararın kaldırılmasına ilişkin talebi reddetti. Transfer yasağı ise kaldırıldı'' dedi.