AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çaykur Rizespor'dan Selim Ay, Josef de Souza'dan özür bekliyor

İlk Yayınlanma : 02 May 2021 - 15:55 / Son Güncelleme : 02 May 2021 - 15:58

Süper Lig'in 39. haftasında Çaykur Rizespor, deplasmanda Denizlispor'a konuk olurken, maç öncesi Rizespor'da Selim Ay, Josef de Souza'nın prim söylemlerine cevap verdi.

Çaykur Rizespor'dan Selim Ay, Josef de Souza'dan özür bekliyor

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig'in 39. haftasında Çaykur Rizespor, deplasmanda düşme hattındaki Yukatel Denizlispor'a konuk oluyor. 

Karşılaşma öncesi Çaykur Rizespor'un 29 yaşındaki defans oyuncusu Selim Ay, geçtimiz hafta Beşiktaş maçında kendilerine berabere kalmaları için prim teklif edildiğini iddia eden Josef de Souza'ya cevap verdi.

Selim Ay, Beşiktaş'ın oyuncusu Josef de Souza'nın sözlerinin kendilerini üzdüğünü ve kendisinden özür beklediklerini açıkladı.

Ay, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Geçen hafta olan bir olay, maçtan sonra dinledim. Josef maçtan sonra takım arkadaşlarıma, Rizespor camiasına ona yakışmayan bir söylemde bulundu (Rizespor'un berabere kalması için prim ortaya koydular açıklaması).

"Biz namusumuzla evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz"

"Zaten böyle bir algı zaten maalesef ülkemizde var. Biz namusumuzla evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz. Hiç kimsenin böyle bir şeye ihtiyacı yok. Evet şampiyonluğa giden takımlar rakipleriyle oynadığın zaman bir hata yapıldığında Fenerlisin, Beşiktaşlısın... Öyle bir şey yok arkadaşlar. Ben üzüldüm. Ben ona buradan seslenmek istiyorum. Performansını tebrik ettiğim bir arkadaş Josef."

"Bir özür borcu olduğunu düşünüyorum"

"Onu örnek alanlar  o algıyla devam ediyor. Futbolcu arkadaşımın yaptığı açıklama hem beni hem de Çaykur Rizespor camiasını üzmüştür. Bir özür borcu olduğunu düşünüyorum. Kimin birinci, ikinci olduğunu düşünmüyoruz. Avrupa'ya hangisi giderse o onu destekleyeceğiz. Sıralamada kimin bitirdiği Türk futbolu için önemli"

Son olarak Denizlispor ile oynayacakları maçın zorlu geçeceklerini bildiğini dile getiren Ay "Bu işin şakası yok ve hava şartları da baya sıcak. Denizlispor için artık son şans denilebilir. Gardı düşmüş bir takımla oynayacağız. Kolay da geçebilir zor da geçebilir. Biz kendimize bakıyoruz. Hiçbir takım ve oyuncu hakkında yorum yapmam." şeklinde konuştu.