AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ahmet Nur Çebi: "Her Yönetici Hesap Verebilir Olmalıdır"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 11 Oca 2022 - 16:31 / Son Güncelleme : 11 Oca 2022 - 16:49

Beşiktaş haberleri... Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüp yönetimlerinin hesap vermesinin önemli olduğunu söyledi. İşte haber ile ilgili detaylar.

Çebi, Beşiktaş Dergisi'nin ocak sayısında yer alan yazısında, yönetim kurullarının genel kurulda ibra edilmesinin önemine dikkati çekerek, "Görev yapan başkan ile yönetim kurullarının idari ve mali açıdan ibra edilmeleri, sorumluluklarının denetimi açısından şarttır.

 

"İbra edilmemenin de sonuçlarına katlanılması gereklidir"

İbra edilmemenin de sonuçlarına katlanılması gereklidir. Spor kulüplerinin yönetimi finansal, sosyolojik, ahlaki açılardan hayati önemde ciddi bir iştir. Bu ciddi işin sorumluluğunu alan her yönetici hesap verebilir olmalıdır." ifadelerini kullandı.

"Çıkan rapor, Beşiktaş için mali ve idari bir dönüm noktasıdır"

Siyah-beyazlı kulüpte son 10 yıllık dönemin bağımsız denetim kuruluşu tarafından denetlendiğini hatırlatan Çebi, "Çıkan rapor, Beşiktaş için mali ve idari bir dönüm noktasıdır. Bundan sonra raporun sonuçları hukuki olarak neyi gerektiriyorsa gereğinin yapılacağından hiçbir Beşiktaşlının şüphesi olmasın. 

"Beşiktaş'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaptım"

Beşiktaş'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Tamamen şeffaflık ilkesi gereği hareket edilmektedir. Bu bağımsız inceleme sürecinin bir teamüle dönüşmesi ve her dönem için yapılması gerektiğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Camiaya kenetlenme çağrısında da bulunan Çebi, şu görüşlerini aktardı:


"Camiamızın her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Önümüzde zorlu dönem devam ediyor. Şeffaflık sözünü verdim, sözümü tutuyorum. Dürüstlük sözü verdim, sözümü tutuyorum. 

"Beşiktaş'ın aydınlık yarınları için çalışmaya devam edeceğiz"

Kimsenin inanmadığı sezonda şampiyon olacağımız inancımı defalarca yineledim ve şampiyon olduk. Bize inanmaya, güvenmeye devam eden büyük Beşiktaş camiası ile Beşiktaş'ın aydınlık yarınları için çalışmaya devam edeceğiz."