Ahmet Nur Çebi müjdeyi verdi! Stat isim sponsorluğunda geri sayım

Akın Ungan
16.09.2023 - 12:31 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 13:03

Stat isim sponsorluğunda yaşanan gecikme nedeniyle eleştirilen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, önümüzdeki hafta imzaların atılacağını açıkladı. Detaylar.

Ahmet Nur Çebi müjdeyi verdi! Stat isim sponsorluğunda geri sayım

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş camiası, 2023 Yılı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda bir araya geldi. Toplantıda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, mali tablo ve transfer döneminde yapılan çalışmalar hakkında konuşmak için kürsüye çıktı. Stat isim sponsorluğu anlaşmasında yaşanan gecikmeden dolayı eleştirilen Çebi, önümüzdeki hafta imzaların atılacağını duyurdu.

"Önümüzdeki hafta imza sürecini müjdelemek istiyorum"

Ahmet Nur Çebi, stat isim hakkı hakkında, "Sponsorluk gelirleri 18 milyon Euro aşağıdan bugün 32 milyon Euro'ya varacak. Stat ismiyle ilgili önümüzdeki hafta imzalandığı bir süreci müjdelemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Diğerlerinden yukarıda olan sponsorluk gelecek"

Sözlerine devam eden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray'ın imzaladığı sponsorluk anlaşmalarından daha yukarıda bir gelir elde edeceklerini duyurdu. Çebi, "Markamıza yakışan, değeriyle diğerlerinden az olmayan hatta yukarıda olan sponsorluk sözleşmesinin geleceğini ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Kaçmayacağım, gerekirse Mayıs'ta seçime gideriz
Habere Git

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin stat sponsorluğu gelirleri ne kadar?

Galatasaray, stat isim hakkı için RAMS Global ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Anlaşmayla Sarı-Kırmızılı kulüp, 5 sezonluk stadyum isim ve sponsorluk için yıllık KDV hariç 213 milyon 600 bin lira, yaklaşık 8 milyon Dolar gelir elde edecek. Fenerbahçe ise stadyum sponsorluğunda Ülker ile 10 yıllık sözleşme imzalamıştı. Yapılan anlaşmaya göre Ülker, Sarı-Lacivertliler'e yıllık 9 milyon Dolar ödeyecek.

Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Öte yandan Divan Kurulu Toplantısı'nda Beşiktaş'ın borcu açıklandı. Denetim Kurulu raporlarına göre Siyah-Beyazlı kulübün 6.9 milyar TL, yaklaşık 240 milyon Euro toplam borç yükünük olduğu duyuruldu.

Finansal borçların 3.7 milyar TL, yaklaşık 130 milyon Euro, nakit çıkışı gerektiren borcun ise 5.6 milyar TL, yani yaklaşık 194 milyon Euro olduğu bildirildi. Ayrıca faaliyet zararı enflasyonun altında olduğu, giderlerin bütçeye göre kontrol altına alındığı kaydedildi.

İlgini Çekebilir
Aboubakar, Trabzon'a yetişecek mi? Açıklama geldi
Habere Git

1 Ocak - 31 Mayıs arası finansal tablo

Denetim Kurulu'nun açıklamasına göre 1 Ocak - 31 Mayıs arası dönemde toplam borçlarda kayda değer bir değişiklik olmadı. Borç, 6.9 milyar TL olarak kaldı. Bunun 6.7 milyarı net borç oldu. 5 aylık süre içinde yüzde 4 büyüme görüldü. 5 aylık süreçte enflasyonun yüzde 15 olduğu ortamda toplam borçlarda büyüme olmaması olumlu değerlendirildi.

Varlıkların borçları karşılama oranı 2023 yılında yüzde 67 olarak açıklandı. Öte yandan 3.7 milyar TL'lik finansal borçlarda yüzde 4 artış gerçekleştiği belirtildi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler