AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Çebi: "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak zorundayız ama limitler buna engel oluyor"

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 17 Tem 2021 - 10:45 / Son Güncelleme : 17 Tem 2021 - 10:55

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istediklerini ancak takım limitlerinin buna engel olduğunu söyledi. İşte detaylar...

Çebi: "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak zorundayız ama limitler buna engel oluyor"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi; yeni sezon beklentileri, Rachid Ghezzal transferi, Şampiyonlar Ligi ve takım limitleri hakkında Sözcü gazetesine açıklamalar yaptı.

"Avrupa'da başarılı olmak Türk kulüplerinin görevi"

Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaya limitlerin engel olduğunu vurgulayan Çebi, “Bu sene çok önemli bir sene çünkü Süper Lig şampiyonu, belki de son kez Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılıyor. Bu arenada Türk futbolu adına başarılı olmak zorundayız ama limitler buna engel oluyor. Federasyonla bu konu ile ilgili çok kez konuştum ancak şu ana kadar bir sonuç alamadık. Ülke puanını yükseltmemiz lazım. Limitlerin düzenlenmesi; bu noktada, Türk futbolu adına çok önemli. Başarılı olmak ve ülkemize puan kazandırmak biz kulüplerin görevidir.” dedi.

"En çok puan kazandıran biziz"

Son dönemde Avrupa'da en çok puan kazandıran takımın Beşiktaş olduğunu söyleyen Çebi, “Beşiktaş, Türk futbolunun mihenk taşıdır. Son 10 yılda, 15 yılda UEFA nezdinde Avrupa'da ülkemize en çok puan kazandıran takımız. Biz, bu senede de bu başarıyı sürdürmek istiyoruz, o yüzden federasyonun bu konuda bizlere yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bir sonuç alırız.” ifadelerini kullandı.

"Ghezzal'e teklifi yaptıki bekliyoruz"

Rachid Ghezzal transferi hakkında bilgi veren Çebi, “Rakiplerimizle bizi karşı karşıya getiriyorlar, bu da hiç hoş değil. Ghezzal, çok iyi bir sezon geçirdi. Beşiktaş'la bir uyuşması olduğunu gördük. Kendisi de Beşiktaş'ta oynamak istediğini bize iletti. Kendisine verebileceğimiz son teklifi yaptık. Artık kendisi kabul ederse bizimle devam eder. Bu konu ile alakalı olarak ise futbol şubemiz ilgileniyor.” şeklinde konuştu.

"Şampiyonluğun en büyük adayı biziz"

Gelecek sezonki şampiyonluk yarışında en büyük adayın kendileri olduğunu belirten Çebi, “Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Sergen hocamıza ve oyuncularımıza güvenimiz tam. Şampiyonluğun yine en büyük adayı biziz. Geçen sezonu çifte kupa ile bitirdik. Şimdi sezona Süper Kupa ile başlamak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olacağımıza inanıyorum. Hocamız bu takımı yine en iyi şekilde hazırlayacaktır.” dedi.