Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: "Adaletli Bir Uygulama İstiyoruz"

İsa Kethüda
06.06.2023 - 15:42 | Son Güncellenme: 06.06.2023 - 15:51

Süper Lig takımlarından Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu'na seslenerek adaletli bir uygulama istediklerini açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: "Adaletli Bir Uygulama İstiyoruz"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ligden çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor'un kalan maçlarıyla ilgili alınan karar dolayısıyla mağduriyet yaşadıklarını ve bu konuyla ilgili UEFA'ya başvuruda bulunduklarını belirtti.

"Biz adaletli bir uygulama istiyoruz"

Başkan Çebi, Beşiktaş dergisinin haziran ayı sayısına açıklamalarda bulundu.

Ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nin oynadığı maçların geçersiz sayılmasıyla ilgili görüşlerinin çok eleştirildiğini hatırlatan Ahmet Nur Çebi, "Depremlerin ardından iki takımın ligden çekilmek zorunda kalması sonrası uygulama ile ilgili olarak şahsıma basının sorduğu bir soru üzerine, 'Biz adaletli bir uygulama istiyoruz; bunu kendimiz için değil, herkes için istiyoruz. 

"Oynanmayan maçlar yok hükmündedir"

Oynanmayan maçlar yok hükmündedir. Ne bize ne de başka bir takıma ligden çekilen takımlarla ilgili olarak 3'er puan verilsin' şeklinde özetlenebilecek bir açıklama yapmıştık. 

İlgini Çekebilir
Yıldız oyuncu Beşiktaş'ın radarında! Ada, kulüp bulmasını istedi...
Habere Git

"UEFA nezdinde girişimlerimizi yaptık"

O gün, 'Vay efendim bunca acı varken Beşiktaş Başkanı puan peşinde koşuyor' şeklinde, beni acımasızca eleştiren çevreler oldu ama her zaman olduğu gibi gelinen nokta beni haklı çıkardı; birçok çevre dediğime geldi. Geldiğimiz nokta net bir mağduriyet yaratmıştır. Ayrıca UEFA nezdinde de girişimlerimizi yaptık." ifadelerini kullandı.

"Güzel sonuçlarla yüzümüzü güldürmeye devam ettiler"

Siyah-beyazlı futbol takımının aldığı başarılı sonuçlar karşısında mutlu olduklarını aktaran Çebi, "Şenol Güneş hocamız ve futbolcularımız, mayıs ayı boyunca aldıkları güzel sonuçlarla yüzümüzü güldürmeye devam ettiler. Bu başarının önümüzdeki sezona ve Avrupa kupalarında oynayacağımız maçlara da yansımasını temenni ediyorum." diye görüş belirtti.

Büyükekşi: "Hiçbir takım için haksızlık söz konusu değil"

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün akşam TRT Spor'da ligden çekilen takımlar ile ilgili aldıkları kararlar hakkında açıklamalar yaptı.

Bu konunun istişare edilmesine gerek olmadığını dile getiren Mehmet Büyükekşi, "Hiçbir takım için haksızlık söz konusu değil. Bir takımımız çıkıp, 'Diğer takımlar 6 puan almış, ben 1 puan aldım. Hepsini iptal edin.' diyor. Bu akla zarar bir şey. Bir mantığı yok. Şu anda öyle bir karar alsak bile şampiyon yine başka bir takımdı. Bununla ilgili bıkmadan usanmadan başkanı, başkan yardımcıları, yöneticileri, daha sonra teknik direktörünün her gün bir açıklama yapması ne kadar doğru? Bununla ilgili, 'Hukuksuz ve adaletsiz' demek ligin marka değerine zarar veriyor. Bütün kulüplerimizin buna karşı çıkması lazım." şeklinde görüş belirtti.

İlgini Çekebilir
Büyükekşi, Kuntz'un kaderini çizdi
Habere Git

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu, ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK'nin kalan maçlarının rakipleri lehine 3-0 hükmen tescil edilmesine karar vermişti.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler