Çebi'nin serveti Beşiktaş'a yetmez mi?

8 Ocak 2020 17:56- Son Güncelleme - 8 Ocak 2020 18:01
Google news abonelik

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran’ın kulübün borcuna dikkat çekerek yaptığı, “Mayıs ayına kadar 700 milyon TL açığımız var. Ahmet Nur Çebi servetini satsa bu borcu ödeyemez” açıklama bir anda gözlerin Beşiktaş Başkanı’na çevrilmesine neden oldu. Siyah beyazlıların başkanı Ahmet Nur Çebi, bugün 700 milyon dolar cirolu Kaptan Group’un başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. Şirket, denizcilik başta olmak üzere, lojistik ve enerji sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Başkan Çebi’nin kişisel serveti hakkında bir bilgi yok. Peki durum diğer kulüpler de nasıl?

Koç'un serveti 650 milyon dolar

Türk futbol kulüplerinin başkanları arasında kişisel serveti en yüksek isim Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç. Forbes Türkiye’nin “En zengin 100 Türk” araştırmasında 47’nci sırada yer alan Koç’un kişisel servetinin 675 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Bu listede yer alan başka bir futbol kulübü başkanı ise bulunmuyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç aynı zamanda Koç Holding’in de Başkan Vekili olarak görev yapıyor. 

Mustafa Cengiz'in kişisel serveti ile ilgili bilgi bulunmuyor

Mustafa Cengiz'in kişisel serveti ile ilgili bilgi bulunmuyor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz aynı zamanda Sarper Petrol Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Cengiz’in şirketlerinin cirosu ya da kişisel serveti ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da kendi şirketi Atlantik Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı.

CEYHUN KUBURLU

Son saniyede penaltı kaçırdı!