Cedi Osman yolu açmıştı! İşte depremzedeler için toplanan para!

26 Ocak 2020 02:21- Son Güncelleme - 25 Ocak 2020 23:30
Google news abonelik

NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers forması giyen milli oyuncu Cedi Osman  Chicago Bulls maçında atılacak her 3 sayı için Elazığ'daki depremin mağdurlarına 100 dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı.

Cedi Osman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşam oynanacağımız Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls maçında atılacak her 3 sayılık basket için Elazığ’daki depremin mağdurlarına 100 Amerikan doları bağışta bulunacağım. Haydi, atabildiğimiz kadar atıyoruz" ifadelerini kullandı. Pekiyi, ne kadar para toplandı? Kimler destek verdi. Tüm detaylar haberimizde...

Gelen tepkiler üzerine bir paylaşım daha yapan Osman, "Yazılanların bir kısmını üzülerek okudum. Ben her türlü yardımı hep gizli yapıyorum. Bu sefer amaç özellikle gizli olmaması. Belki iki takımdan birileri katılır, fazla bağış olur. Ülkemizdeki depreme dikkat çekmiş oluruz, fena mı olur? Bu kadar nefret iyi değil..." dedi.

Destek mesajları yağdı

Destek mesajları yağdı

Cedi Osman'ın farkındalık oluşturmasıyla birlikte birçok ünlü isim ünlü basketbolcuya destek verdi.

Werder Bremen forması giyen Nuri Şahin, "Teke tek yapsak senle boy ölçüşemem o yüzden elimden gelen tek şey bu güzel kampanyaya katılmak. Her 3 sayı için benden de aynı miktarı yaz kardeşim" ifadelerini kullandı.

Deneyimli futbolcu Arda Turan da destek olarak, "Güzel yürekli kardeşim. Her 3 sayı için aynı rakamı ben de bağışlıyorum. Sabaha karşı ekran başındayız. Elinizi korkak alıştırmayın" dedi.

Diğer destek mesajları şu şekilde:

Diğer destek mesajları şu şekilde:

Toplamda ne kadar para toplandı?

Toplamda ne kadar para toplandı?

Cedi Osman daha sonra ne kadar para toplandığını açıkladı. Osman, "Maçta toplam 25 üçlük oldu. Ben ve Larry Nance Jr toplamda 10 bin $ bağışlıyoruz. Arda Turan, Nuri Şahin, Yusuf Yazıcı ve Işıl Alben'den toplam 10 bin $. Nevzat Aydın'dan 250 bin TL, Adana Basketbol Kulübü 2 bin 500 $ katkı yaptı. Toplam 385 bin TL birikti” açıklamasını yaptı.

Tolga Cömertoğlu'ndan 50.000 TL!

Tolga Cömertoğlu ve ekibi de 07 Gençlik 1981 adına 50.000 tl bağışladı!