Celal Kolot: Vagner Love ve Larin yerine Talisca'nın bonservisi alınabilirdi. Talisca Sergen'den bile iyi...

13 Şubat 2018 19:34- Son Güncelleme - 13 Şubat 2018 19:34
Google news abonelik

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Celal Kolot, siyah-beyazlı takımın önünde bulunan zorlu fikstürü, şampiyonluk şansını ve Bayern Münih karşılaşmalarını aynı zamanda transferleri değerlendirdi. 

Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında İlker Koç ve Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Kolot’un açıklamaları şu şekilde:

'Her şey bir ay içinde kaybolabilir çok dikkatli olmak lazım'

"Beşiktaş'ın önünde iki tane Bayern maçı artı derbiler var. Herşey bir ayda kaybolabilir. Hem Şampiyonlar Ligi hemde ligde başarı açısından teknik adamından yönetimine kadar çok dikkatli olmak lazım. Böyle negatif şeyler ile beslenmemek lazım. 30-35 gün içinde herşey belli olacak iken böyle durumlara düşmemesi lazım. Beşiktaş sanki çekiniyormuş gibi erteleme vs. gibi konularla gündem olmamalı."

'Cenk Tosun'u satarak Bayern karşısında bana göre %25 olan şansımızı daha da indirdik'

"Cenk Tosun'u satarak Bayern karşısında bana göre %25 olan şansımızı daha da indirdik. Larin ve Vagner Love Beşiktaş'ta istemediğim isimler. Bu oyuncular yerine Talisca'yı alabilirdi Beşiktaş. Talisca genç oyuncu. Larin'da genç ama MLS'den gelen bir oyuncu. Beşiktaş'ta yanlışlaklar başladı"

'Cenk Tosun, Premier Lig'de 60-65 dakika dayanamadı'

"İlk maçında gördük. Premier Lig'de en iyi santrforumuz dediğimiz oyuncu 60-65 dakika dayanamadı. Türkiye Ligi ile Premier Lig arasında fark iyice açılıyor."

'Bu tür maçlara psikolojik olarak hazırlanmak lazım'

"Beşiktaş tabii Fenerbahçe'yi eleyebilir. Bu tür maçlara psikolojik olarak hazırlanmak lazım. Kendi bulunduğum dönemde Fenerbahçe maçına çok kötü hazırlandık. Sporda güven önemlidir. Şenol Güneş gibi tecrübelenmiş bir kişi artık Fenerbahçe aleyhine konuşarak değil bu da normal bir maç olarak hazırlanması lazım. Ölüm kalım maçı değil."

'Talisca, Sergen'den bile iyi olacak bir oyuncu'

"Bayern karşısında elenmek çok büyük bir kayıp değil. Negredo şanssız bana göre. Ceza sahasında top ayağına gelince atabilen bir oyuncu. Negredo'nun görev yeri başka. Beşiktaş'ın aradığı bir isim değil. Artık önemli kulüplerde hep kısa isimler var. Negredo tipi oyuncular az kaldı. Üç dört senelik mukavele yapmak hataydı. "

"Bizde bir Hagi yada Alex yoktu Sergen vardı. Üzerine biraz düşülürse Sergen'den bile iyi olacak bir oyuncu Talisca. 10 milyon boşa harcandı. Altyapıdan da kimse gelmiyor."