Super Formula pilotu Cem Bölükbaşı “Türkiye için dua edin” mesajıyla pistte!

Orhan Gülek
10.03.2023 - 15:14 | Son Güncellenme: 10.03.2023 - 15:32

Super Formula 2023 sezonu ilk resmi testlerinde pilotlar, TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı’nın aracının önünde depremden etkilenen vatandaşları andı.

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Türkiye'nin motor sporlarındaki temsilcilerinden Cem Bölükbaşı, Japonya'da Suzuka Pisti'nde bu hafta sonu TGM Grand Prix takımı ile Super Formula Şampiyonası açılış törenleri ve sonrasında 2023 senesi ilk resmi testlerine katıdı.

Super Formula pilotları, depreme duyarsız kalmadı

Dünyanın önde gelen motor sporları yarış serilerinden olan Super Formula'nın resmi testlerinde pilotlar; Türkiye'de yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenleri ve afetten etkilenenleri anmak özel bir törene katıldı.

“Türkiye için dua edin” mesajı

Türkiye'yi uluslararası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı'nın "#PrayForTürkiye" logolu TGM Grand Prix aracının önünde toplanan pilotlar, Türkiye'ye desteklerini sunmak için özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirerek ilerleyen süreçte başlayacak yardım kampanyasının ilk adımını attılar.

İlgini Çekebilir
Cem Bölükbaşı Süper Formula’da yarışacak
Habere Git

Suzuka Pisti'nde yardım kampanyası

Japonya'nın Suzuka Pisti'nde düzenlenen Super Formula, sezonun ilk yarışıyla birlikte depremzedelere özel bir yardım kampanyası başlatmayı hedefliyor.

"Beraberliğin gücünü gördük"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cem Bölükbaşı, "Ülkece zor günlerden geçiyoruz. Türkiye iki büyük depremle sarsıldı ve çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti, yaralandı veya evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu felaket hepimizi derinden üzse de beraberliğin gücünü bir kez daha görme ve bunu hayatın her alanında hissetme fırsatımız oldu." dedi.

"Ülkemize çok destekleri oldu"

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Bölükbaşı, şu ifadeleri kullandı:

"Baktığınızda Türkiye ve Japonya iki kardeş ülke ve bunun tarihi bir asrı aşıyor. Bu süreçte de ülkemize çok destekleri oldu, bağış ve yardımların yanı sıra bu konudaki bilgi birikimleri bizim için çok değerli. Bu nedenle Japonya'da yarış severlerle bu duyguları paylaşmak, onlara kendimizi anlatmak benim için oldukça kıymetli.

"Elimdeki fırsatı kullanmak istiyorum"

Tabii böyle bir zamanda ülkemden uzak olmak benim için zor olsa da sesimizi duyurmak için elimdeki fırsatı da kullanmak istiyorum. Bu bağlamda Super Formula ve TGM Grand Prix'in yaptığı çalışmaların çok önemli olduğuna inanıyorum. Desteklerini bizimle paylaşan herkese bir kez daha teşekkür ederim." 

Senin için hazırladığımız haberler