AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cem Dizdar dayak iddiasını reddetti, TRTSpor'a ara verdi

İlk Yayınlanma : 14 Kas 2020 - 22:39 / Son Güncelleme : 14 Kas 2020 - 23:07

Selin Barlas, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda TRT Spor'da yorumcu olan eski eşi Cem Dizdar'ın şiddetine maruz kaldığını iddia etti. Peki Cem Dizdar şiddet iddialarına ne dedi? Barlas, yaptığı paylaşımda vücudundaki darp izlerinin fotoğraflarına da yer verdi. Dizdar ise TRT Spor'a gerçekler ortaya çıkana kadar çıkmayacağını söyledi. Dizdar TRT Spor'dan ayrıldı mı? İşte tüm detaylar..

Cem Dizdar dayak iddiasını reddetti,  TRTSpor'a ara verdi

Selin Barlas şiddet iddiasını sosyal medyada paylaştı

Cem Dizdar'ın eski eşi Selin Barlas, sosyal medya hesabından, TRT Spor'da yayımlanan "Spor Manşet" programı yorumcusunun şiddetine maruz kaldığını söyledi.

Barlas: Okuyun lütfen

Barlas, Twitter hesabından "Kısa bir süreliğine Instagram hesabımı açık bırakıyorum. İçinde gerçek bir hikaye var. Okuyun lütfen" diye paylaşımda bulundu.

Uzaklaştırma kararı

Selin Barlas, Cem Dizdar hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını da belirtti.

Selin Barlas Instagram profilini kapattı

Barlas, şiddet gördüğü iddiasını ve vücudundaki darp izlerinin fotoğraflarını Instagram'dan paylaştı. Barlas, paylaşımları yaptığı Instagram profilini daha sonra kapattı.

Cem Dizdar'dan açıklama

Cem Dizdar, iddiayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Dizdar açıklamasında şunları söyledi: "14 Kasım 2020 akşam saatlerinde internet ortamına düşen hakkımdaki ithamla ilgili açıklama yapmak zorunlu oldu. Bu zorunluluk hakikate olan borcuma sadakatim kadar eski eşimle ortak evladımızın geleceğini de korumaya yöneliktir.

Dizdar: Benim sözlüğümde en ağır cezayı hak eder

Boşandığım eşim, ayrıldıktan sonra şiddet uyguladığımı iddia ediyor. Bu itham benim sözlüğümde, işleyebileceğim en büyük suçtur ve en ağır cezayı hak eder. Gerek aile içinde, gerekse hayatın her alanında kadına her türlü şiddetin, hiçbir haklı veya uygun nedeni olamaz. Yetiştiğim aile terbiyesinin, kurduğum sosyal ilişkilerin bana öğrettiği en önemli değerlerden biri budur. Ayrıca kadına uygulanan şiddet failinin ortaya çıkması, yargılanması ve ceza almasında, kadın beyanının esas olmasının çok önemli bir kazanım olduğunu her daim savundum. Bu beyanın esas olmasının, beyanın doğru olduğu anlamına gelmeyeceğini ise bana yine feminist hukukçular öğretti. Ben nerede, ne zaman ve nasıl şiddet uyguladım? Bu sorularıma adaletin cevap vermesi için, hakkımdaki iddiaların soruşturulmasının takipçisi olacağım.

Cem Dizdar 'Görüntü var, ben darp edildim' dedi

Benim şiddete maruz kaldığıma ama asla ve kesinlikle şiddet uygulamadığıma yönelik, darp raporum gibi somut ve maddi kanıtlara; özellikle var olan görüntü kayıtlarına, bu yolla ulaşılacaktır. Sonuç olarak, ısrarla ve inatla söyleyeceğim şey şudur; ben sözel, psikolojik ve fiziksel şiddetin faili değil, mağduruyum. Hakikat budur. Bu, sizlerin de hakikati olana kadar TRT SPOR'da yorumcusu olduğum "Spor Manşet" ve "Futbol Aklı" programlarına katılmamaya karar verdim. Şiddetin her türüne karşı, iyinin, güzelin ve doğrunun en ateşli ve kararlı savunucularından biri olarak kimseye saygısızlık etmedim. Bu tavrıma hayatım boyunca bağlı kalacağım. Bir gün bu programlarda buluşacağız. Bundan adım gibi eminim. O buluşmaya, bana acımasızca saldırmasına rağmen utanma duygusunu kaybetmeyenler de gelsin isterim. Sorgusuz sualsiz...Utanma duygusunu kaybedenler için hiçbirimizin hiçbir şey yapamayacağını ise maalesef yaşayarak öğrendim."