Cem Kınay: 'Emre Akbaba son dönemde yapılan en iyi Türk transfer'

28 Ağustos 2018 21:02- Son Güncelleme - 28 Ağustos 2018 18:26
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Dr. Cem Kınay, sarı-kırmızılı takımın son durumu hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuşan Kınay şunları ifade etti

'Rakiplerin sorunlarına bakınca Galatasaray'ın sorunları sorun değil..'

"Fatih Terim olduğu müddetçe taraftar rahat etsin. dün yine farklı iki oyuncu oynadı ve genç oyuncular oyuna girdi. Diğer takımlara bakınca onların sorunlarına bakınca Galatasaray'ın sorunları sorun değil. Yönetimde elinden geleni yapmaya çalışıyor. Fatih Terim takımı güzel kurdu. Mutlaka transfer yapılacaktır. İsimler üzerinde durmayacağım gece gündüz bunun için çalışıyorlar. Abdürrahim Albayrak bir taraftan, Fatih terim bir taraftar çalışıyor. Mutlaka santrfor bir ya da iki tane gelecek ama stoper konusunda hoca ben kendi içimizde hallederim dedi"

'Emre Akbaba son dönemde yapılan en iyi Türk transfer'

"Gomis kimsenin aklında yokken 29 gol attı. Gomis'in ayrılmasına üzüldüm ama onun kadar iyi veya ondan iyi bir oyuncu gelebilir. Falcao olabilir tabii neden olmasın. Bu takıma ne oyuncular geldi. Sneijder geldi, Drogba geldi, Hagi geldi büyük oyuncular geldi. Emre konusunda gerçekten iyi karar verilmiş. Son dönemde alınan en iyi Türk oyuncu transfer olduğunu düşünüyorum. Galatasaray iyi bir transfer yaptı. Golden sonra sevinmemesi de zaten onun nasıl bir adam olduğunu gösteriyor. Düzgün bir karakteri olduğunu düşünüyorum"

'Galatasaray mutlaka Basketbol AŞ kurması lazım..'

"Galatasaray'ın şun basketbol şubesi içler açısı konumda. Basketbol AŞ kesinlikle kurulması lazım. Bu konuda sadece yönetim eleştirilebilir. Galatasaraylı işadamları da bu konuda hazır durumda. Bir an evvel karar vermeleri lazım. Devir önemli kararlar verme devri. Galatasaray için basketbol önemlidir"