Cem Kınay'dan Belhanda açıklaması: "Galatasaray bu işten zararlı çıkmamalı"

24 Ekim 2019 18:08- Son Güncelleme - 24 Ekim 2019 15:43
Google news abonelik

Galatasaray’ın Eski Yöneticilerinden Cem Kınay, sarı-kırmızılıların gündemine dair dikkat çeken açıklamalar yaptı. Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Cem Kınay’ın sözleri şu şekilde:

Cem Kınay: "27 bin kadar biletin devredildiğini öğrendim"

Maçta 49 bin 500 kişi stada girmiş. Rekor sayıda 27 bin kadar bilet devredilmiş. Bu tabi normal bir şey. Hukuksuz bir tarafı yok. Kombine biletler sezon içinde maksimum 7 kere devredilebiliyor. Bu haktan faydalanarak devirler yapıldı. Demek ki stada gelmeyen insanlar gelmiş. Kombine sahipleri bu biletleri vererek bir seçim yaptılar. Irak, Tunus, Fas… Real Madrid taraftarları olduğu söyleniyor. Bu devir işlemelerini yüksek fiyattan gerçekleştirenler var. Bazı internet sitelerinden maç biletlerinin 5 bin TL’ye kadar çıktığını öğrendik. Taraftarlar demek ki belli yerlerde oturdu. Bunlar da Real Madrid formaları. Forma da giymişler.

Fatih Terim yorumu

Fatih Terim yorumu

Yönetim Fatih Terim atkılarını kaldırttı deniyordu ama böyle bir şey mevzu-bahis değil. Güvenlik güçlerinin bir hatası. Real Madrid forma ve atkılarını güvenlik açısından almak istemişler. Böyle şeyler oldu. Yaşananlar bu şekilde. 15 bin değil, 27 bin bilet devredilmiş. Çok önemli bir maçta kombine sahipleri stada gelmeliydi. Maçtan sonra da polemik oldu. Fatih Terim’in sözleri de dikkat çekti. Galatasaray’ın Stadı’na takımı destekleyen taraftarlar beklenir.

Cem Kınay: "Belhanda'nın hareketini kabul etmek mümkün değil"

Cem Kınay: "Belhanda'nın hareketini kabul etmek mümkün değil"

Fatih Hoca kazanmayı seven, kaybedince bunu dert eden bir yapıya sahip. Böyle bir maçtan sonra onun da üzüntülü olması normal. Söylediklerini bu yönden değerlendirmek lazım. Oyuncu ıslıklanmalı mı? Bence ıslıklanmamalı. Alkışlamamakla protesto edilebilir. Beğendiğin zaman alkışlarsın. O anda ıslıklayanlar olabilir. Ona da saygıyım. Bence Galatasaray taraftarı futbolcusunu böyle bir maçta ıslıklamamalı. Takımı desteklemek gerekiyor. Fakat; Belhanda’nın yaptığı hareketleri, tavırları kabul etmek mümkün de değil. Ağır da küfürler etmiş. Hiçbir futbolcunun ıslıklanması durumunda küfür etmesi doğru değil. Profesyonel oyuncular iyi olduğunda alkışlanır, kötü olunca tepki olur. Belhanda çok büyük bir hata yapmıştır. Beğendiğim bir oyuncu değil. Keşke ıslıklanmasaydı.

Cem Kınay: "Belhanda parlatılarak satılmalı"

Belhanda özür diledi. Bence bu önemli. Taraftarların bir kısmı bu özrü kabul edecek, bir kısmı etmeyecek. Zaten Belhanda ile aşı tutmamıştı. Sneijder ile sürekli kıyaslandı. Ben bunu da doğru bulmuyorum. Sneijder çok özel bir oyuncu. Arada hep sıkıntılar oldu bu 2-3 senede. Belhanda büyük hata etti. Galatasaray ile 2021’e kadar kontratı var. Galatasaray, satmak istese de parlatarak satmak zorunda. Belhanda’ya ciddi bir yatırım yapıldı. Bu konuya profesyonel bir açıdan bakmak lazım. Galatasaray’da kontratı varken transfer olacaksa, kulübe para kazandırarak gitmesi lazım. Belhanda’dan faydalanmaya devam etmek gerek. Transferi, onu kötüleyerek olmaz. Belhanda’yı parlatarak satabilmek gerek. Eğer satılacaksa tabi.

Cem Kınay: "Galatasaray bu işten zararlı çıkmamalı"

Cem Kınay: "Galatasaray bu işten zararlı çıkmamalı"

Fatih Terim’in sisteminde Belhanda tipi oyuncular önemli. Daha önce de kendisine önem verdi. Ama hocanın tavrını biliyorum. Böyle tavırlar yapan bir oyuncuyu hocanın kabulleneceğini düşünmüyorum. Ancak; kamuoyu önünde sahip çıksa da Terim, Belhanda’nın cezasını keser. Belhanda yüksek bir maliyetle transfer edilmiş bir oyuncu. Galatasaray’ın defterlerindeki değer belli. Galatasaray, ayrılıkları kolay yapamıyor. Yönetime tavsiyem belli. Belhanda’nın satılması yönünde karar çıkacaksa bunun değeriyle satılması ve oynayarak, iyi performans göstererek satılması daha doğru. Galatasaray bu işten zararlı çıkmamalı. Ocak’ta transfer başlıyor. Belhanda’yı satarlar. Transfer 12 aylık bir süreç. Beğenilmeyen oyuncular gidebilir ve yerine yeniler gelebilir. Belhanda satılabilir.

"Real Madrid ve PSG maçlarında Galatasaray iyi oynadı"

"Real Madrid ve PSG maçlarında Galatasaray iyi oynadı"

Galatasaray yeni bir takım kurdu. Bu takımın birbirine alışması zaman aldı. Oynanan oyundan taraftar memnun değil ama son maçlarda iyiye gidiş var. Kaçırdığımız golleri atabilseydik Real Madrid’i yenerdik. PSG maçında da iyi oynadığımız düşünüyorum. Real Madrid 30 tane atak yaptı. Küçümsenmeyecek bir durum. Galatasaray fırsatları değerlendiremedi.

Cem Kınay: "Galatasaray, Beşiktaş derbisini kazanır"

Galatasaray bence düzeliyor. Falcao’nun olmaması dezavantaj. Takıma giremiyor. Galatasaray, her hafta daha iyi oynayacaktır. Beşiktaş derbisinde Galatasaray’ın favori olduğunu düşünüyorum. Galatasaray derbiyi kazanacaktır.