AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cemil Turan’dan Ali Koç ve Aziz Yıldırım sözleri

İlk Yayınlanma : 06 Oca 2020 - 23:56 / Son Güncelleme : 06 Oca 2020 - 23:56

Fenerbahçe’nin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden olan ve futbolu bıraktıktan sonra da sarı-lacivertli kulüpte uzun yıllar görev yapan Cemil Turan BSK TV-Ajansspor ortak röportajında çok özel açıklamalarda bulundu.   

Futbol kariyerini, hikayelerini tüm içtenliğiyle anlatan efsane gol kralı güncel konulara ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.   

Ali Koç arıyor mu görüşüyor musunuz  sorusuna “Görüştük” cevabı veren efsane futbolcu Aziz Yıldırım ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Aziz Yıldırım benim bir defa iyi dostum, iyi arkadaşım. 40 yıllık arkadaşlığım var. Çok güzel bir insan. İyi bir insan. Tabii her insanın hataları olabilir. Hatasız insan olmaz zaten. Ama gerek Fenerbahçe’ye, gerek Türk futboluna çok şeyler verdi. Bunu zaten herkes kabul ediyor. Kabul etmeyen bana göre haindir. Türkiye’den şu an bu havuzdan paralar alınıyorsa, Aziz Yıldırım’ın sayesinde alınıyor. Kimse bunu yalanlayamaz. İki... Sadece Fenerbahçe kendi stadını yaptı.”

Fenerbahçe’nin bu sezonki durumunu değerlendiren Cemil Turan, “Bu sezon Fenerbahçe şampiyon olamazsa çok yazık. Bugün gerek Galatasaray, gerek Beşiktaş çok kötü bir şey yaşıyor. Sivas ilk yarıyı Fenerbahçe’nin 6 puan önünde bitirdi. Başakşehir bana göre Türkiye’nin en iyi futbol oynayan takımı. Fenerbahçe mutlak suretle devre arasında transfer yapmak mecburiyetinde. Bazı bölgelere... Ben Ali Koç başkanın bu transferleri yapacağına inanıyorum. İlk sene çok hatalar yapıldı transferde. Yapılan transferler zaten takımda yok. İlk sene hata olabilir ama bu saatten sonra olmamalı” ifadelerini kullandı.

Vedat Muriç ile ilgili değerlendirme yapan Turan, “İyi bir santrfor. Bir defa iyi niyetli. Çok koşan, mücadeleyi seven... Ama yanına onu besleyecek oyuncu alacaksın” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe efsanesi Lefter Küçükandonyadis ile ilgili de konuşan Turan “Lefter ağabey öyle bir insan ki Rum olmasına rağmen Yunanistan’a rest çekip Türkiye forması giydi. Lefter ağabeyi kelimelerle anlatmak yetmez. Lefter ağabey “Çıkıp iki gol atayım” diyordu, çıkıp atıyordu. Bugün hangi futbolcu yapabilir” dedi.