"Cengiz Ünder ilk antrenmanına çıktı"

17 Temmuz 2017 13:13- Son Güncelleme - 17 Temmuz 2017 13:13
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL - Cengiz Ünder'in menajeri Ömer Uzun Radyospor'da yayınlanan Başka Futbol Yok programında Orkun Yazgan'a açıklamalarda bulundu.

Cengiz Ünder, Cumartesı, Pazar kadroya alınmadı haberleri vardı ve gerçekten kendiside bunlara güldü geçti. Buradan açıklamak istiyorum. Böyle bir şey yok şu anda çalışmalara başladı ve ilk antrenmanına çıktı. Cengiz vize alamadığı için Amerika kampına takımla birlikte gidemedi. 

 

Buraya gelirken çok güzel şeyler yaşadık. Roma kulübü gerçekten de çok güzel hazırlıklar yaptı. Havaalanında Cengiz'e iyiki doğdun Cengiz yazılı bir forma verdiler. Havaalanında çlok yoğun bir ilgi ile karşılandık. Cengiz çok heyecanlı ve bugün ilk antrenmanına çıktı.  

İmza töreni daha sonra tüm oyuncuların katılacağı bir törenle olacak. Cengiz için Roma kanalı sembolik olarak bir imza gösterisi yaptı sadece. Bunu Cumartesi gerçekleştirdi. Çok geç kalınmıştı medya açısından bakarsak. Pazar günü de medyaya resmi olarak duyuruyu yaptılar. Şuanlık sembolik bir tören oldu. Gerçek tören daha sonra diğer oyuncularla beraber olacak.

 

Roma'da herkes şuan çok heyecanlı. Özellikle taraftarları çok ateşli, basında aynı şekilde. Burada yerel gazeteler siteler oldukça çok. Bize sürekli Cengiz hakkında bir çok soru soruyorlar. Ben bir çoğunu Salih transferinden dolayı tanıyordum. Çok meraklılar, çok heyecanlılar sürekli soru sorup duruyorlar.

Biz farklı çalışıyoruz. Avrupa'da sayılı ajanslardan biriyiz. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bir çok oyuncuyla çalışımak istiyoruz. Dolayısıyla bizim hedefimiz yurt dışı ve genç oyuncular. Buradaki dil olsun ve donanımlarımızı arttırmayı düşünüyoruz. Bana rahatladın mı dersiniz, işimiz daha yeni başlıyor diyebilirim size.  

 

 

 

Salih transferinde tabii ki sportif direktörün etkisi çok oldu. Fenerbahçe Aykut Kocaman döneminde Avrupa kupası döneminde Lazio maçında izlemiş ve süreç böyle gelişmişti. Cengiz' i de Roma'nın yeni atanan sportif direktörü Monchi izliyordu. Monchi, Genç oyuncuları alıp çıkartan ve çok iyi bir rekoru olan bir sportif direktör.

 

Roma'ya transfer ettiği oyuncuların yaş ortalaması 93-96 doğumlu.  Şuan baktığımızda, Cengiz'in bölgesine iki transfer yapıldı. Biri Cengiz. Cengiz'i sağ kanatta oynatmak istiyorlar. İlk etapda burada adaptasyon ve dil çok önemli. Adaptasyon sürecini atlatırsa buraya uyum sağlayacağını düşünüyorum.

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ)

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 5