Cengiz Ünder: Roma'ya transfer olmak verdiğim en doğru kararım

18 Mayıs 2018 21:31- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2018 21:31
Google news abonelik
Cengiz Ünder: Roma'ya transfer olmak verdiğim en doğru kararım

Türk futbolunun yükselen değeri Cengiz Ünder, Roma'ya transferinin şu ana kadar verdiği en doğru karar olduğunu söyledi. Takım arkadaşlarıyla uyum içinde olduğunun altını çizen Cengiz, Roma'da Totti gibi efsaneleşmek istediğini vurguladı.

Cengiz, "Benim için bu sezon çok özel bir sezon oldu. Medıpol Başakşehir'den buraya transfer oldum. Şu ana kadar yaptığım en doğru kararlardan biriydi buraya gelmek. Burada zaman geçirmekten çok mutluyum" dedi.

 "Dzeko ile göz göze geldiğimizde birbirimizi anlayabiliyoruz artık"

Takımdaki dostluk ve arkadaşlık ortamına değinen Ünder, Dzeko ile uyumuna da değindi. Genç oyuncu, "Zaten 2. yarıdan sonra diyaloğum daha iyi olduğu için gol ve asistler üretmeye başladım. Saha içinde onlarla çok iyi anlaşıyorum. Özellikle Dzeko ile göz göze geldiğimizde birbirimizi anlayabiliyoruz artık. Ondan dolayı da 8 gol atabildim" şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig ile İtalya Seri A'yı da kıyaslayan milli yıldız, "Bence ikiside çok sert bir lig, burası disiplin açısından bir tık daha önde diyebilirim" ifadelerini kullandı.

"Umarım ben de Totti gibi çok büyük bir efsane olurum"

Kariyer hedefini açıklayan Cengiz Ünder, ortaya koyduğu oyun ile Roma'nın efsane futbolcusu Totti'ye benzetilmesini de yorumladı.

Ünder, "Totti zaten ayrılık vedasını gelmeden önce 10 kere izlemişimdir. Onu kulüpte her gördüğümde heyecanlanıyorum. Kulübün içinde onu ne zaman görsem onun gibi olmak istiyorum. Umarım bende onun gibi çok büyük bir efsane olurum" dedi. (TRT Spor)

En İyi Asistler | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)