AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cenk Ergün, Galatasaray transferleri kimler? Bonservisleri ve listesi

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 18 Nis 2022 - 18:45 / Son Güncelleme : 18 Nis 2022 - 19:02

Eşref Hamamcıoğlu'nun Galatasaray başkanı olması halinde sportif direktör olacak olan Cenk Ergün'ün transferleri kimler? Kaç yaşında ve kimdir? İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'ın sportif direktörlüğünü yapan Cenk Ergün'ün transferleri merak konusu olmaya başlandı. Peki Cenk Ergün'ün transferleri hangisi? İşte tüm detaylar...

Cenk Ergün'ün transferleri hangisi?

Galatasaray'ın şampiyon kadrosunu kuran Cenk Ergün, Dursun Özbek yönetiminde iken Sarı-Kırmızılılara, Gomis, Belhanda, Maicon, Garry, Nagatomo, Fernando, Ndiaye, Serdar Aziz, Mariano, Feghouli gibi isimleri kazandırdı. Cenk Ergün, Cimbom da Tudor, Fatih Terim, Riekerink gibi isimlerle de çalıştı. 

Cenk Ergün kimdir?

1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamladı. 2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.’de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı.

2003–2006 yılları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.’de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı.

Cenk Ergün, hangi dilleri biliyor?

Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.