Cenk Ergün'den Onyekuru transferi, Arda ve Belhanda için flaş sözler!

2 Aralık 2019 16:19- Son Güncelleme - 2 Aralık 2019 17:20
Google news abonelik

Galatasaray’ın Eski Futbol Direktörü Cenk Ergün, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklamalar yaptı. 1-1 biten Trabzonspor maçını değerlendiren Ergün, Arda Turan, Onyekuru ve Belhanda’nın durumuyla ilgili de tespitlerini paylaştı. Arda Turan, Galatasaray’a mı transfer olacak? Bu konuda Cenk Ergün’den dikkat çeken açıklamalar geldi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Cenk Ergün’ün açıklamaları şu şekilde:

Cenk Ergün: "Trabzonspor'un maçı koparamaması onlar adına eksi"

Trabzonspor’da 2003-2006 yılında pazarlama direktörüydüm. Müsabaka öncesinde yapılan analizlerde, Trabzonspor maçı kazanacak gibi bir hava oluşmuştu. Trabzonspor bu minvalde beklentinin altında, Galatasaray da beklentinin üstünde bir performans sergiledi. Trabzonspor ikinci yarıda pozisyonlar buldu ama maçı koparamadı. Bu onlar için bir eksi. Trabzon’da müthiş bir ambiyans oluyor. Trabzonspor, kendisi açısından maçı koparabilmeliydi.

Cenk Ergün: "Galatasaray karakterli bir oyun ortaya koydu"

Cenk Ergün: "Galatasaray karakterli bir oyun ortaya koydu"

Galatasaray karakterli bir oyun ortaya koydu. Santraforu olmadan oynadı. Değişik isimleri kullanarak ısrarla gol kovaladı. Nagatomo düzgün bir vuruş yaptı. 2 takım da puan kaybetmiş gibi görünse de Galatasaray’ın böyle çalkantılı bir dönemde 1 puan alması iyidir. Trabzonspor açısından ise 2 puan kaçtı diyebiliriz.

Cenk Ergün: "Galatasaray yarışın en büyük adaylarından biri"

Cenk Ergün: "Galatasaray yarışın en büyük adaylarından biri"

Galatasaray toparlayacaktır. Buna en başından beri inanıyorum. Takımların inişleri ve çıkışları olur. Galatasaray’da da futbolcuların beklentilerin altında kaldığı, maçlarda kolay gole ulaşamadığı bir dönem. O maçı kontrol altında tutabilmek önemliydi. Galatasaraylı oyuncular ısrarla topa hakim olup gol fırsatı aradı. Galatasaray, ben bu işi burada bırakmam mesajını verdi. Ligde artık puanlar çok kolay kaybediliyor. Galatasaray, yarışın içinde durduğu sürece yarışın en büyük adaylarından biri olacaktır. Trabzonspor için de bu öyle.

Cenk Ergün: "Galatasaray, Falcao konusunda risk almaz"

Geçen sezon Falcao’nun full bir Monaco dönemi var. Yaz döneminde milli takım mesaisi harcadı. Sezon başı kampına katılmadı. Takımında da riske edilmedi. Sakatlık transferi bozabilirdi. Falcao, sıkıntılı bir dönemden geçerek oynadı. Üst üste maçlar oynadı ve sakatlığı ortaya çıktı. Şimdi geri dönüş vakti. Herkes şimdi, sakatlık nüksetmesin diyor. Fatih Terim sakatlık konusunda ince hesaplar yapıyor. Böyle bir teknik ekip ve sağlık ekibi var. Falcao, oynayacak aşamaya gelmese oynatılmaz. Galatasaray, oynayabilecek durumda oynatır.

Belhanda kalacak mı? Onyekuru geliyor mu?

Belhanda kalacak mı? Onyekuru geliyor mu?

Belhanda konusunda da menajeriyle konuşmadım. Hassas konular. Devre arası transferinde operasyonlar yapması lazım. Ben de takipteyim. Onyekuru tarzı bir oyuncu kadroya katılabilir.

Cenk Ergün: "Arda Turan, Ocak'ta Galatasaray'a transfer olacak gibi görünüyor"

Cenk Ergün: "Arda Turan, Ocak'ta Galatasaray'a transfer olacak gibi görünüyor"

Arda Turan konusunda kimseyle bir konuşmam olmadı. Yanlış anlaşılmasın. Ama gördüklerim ve takiplerimden Arda Turan, Ocak’ta Galatasaray’a transfer olacak gibi geliyor.