Cenk Tosun: "Liverpool'u kendi sahamızda şampiyon yaptırmayacağız"

17 Haziran 2020 19:27- Son Güncelleme - 17 Haziran 2020 19:34
Google news abonelik

Sezon içerisinde Crystal Palace'a kiralanadıktan sonra yaşadığı sakatlık sebebiyle tekrardan Everton'a geri dönen milli futbolcu Cenk Tosun, S Sport'ta yayınlanan Premier Show programına bağlandı.

AJANSSPOR

Cenk Tosun, Ancelotti ile beraber takımda tekrardan şans bulabileceğini düşündüğünü söylerken, hafta sonu oynanacak olan derbi hakkında görüşlerinin ve koronavirüs sonrası futbolu değerlendirdi.

"Geri döneceğimi biliyordum"

Crystal Palace'a kiralanma sürecini anlatan Cenk, "Everton'da çok seviliyordum ama şans bulamamaya başlamıştım. Bir yandan EURO 2020'yi düşünüyordum. Crystal Palace'a bu yüzden gittim. Everton'da forvet bölgesinde çok fazla rotasyon var, çok fazla oyuncu var. Everton'a geri döneceğimi biliyordum o yüzden Liverpool'daki evimi boşaltmamıştım." dedi.

Ancelotti'yle ilişkisi...

Ancelotti'yle ilişkisi...

Ancelotti'yle aslında iyi bir ilişkisi olduğunu vurgulayan 29 yaşındaki futbolcu, "Ancelotti benim gitmemi istememişti. EURO 2020'yi düşündüğümü biliyordu o yüzden gitmeme bir şey demedi. Oynatmamasına rağmen idmanlarda %100'ümü verişim hakkımda övgülerde bulundu bana. Eğer burada devam edebilirsem Everton'da devam etmek istiyordum. Ama eğer yine az forma şansı bulursam, ertelenen Avrupa Şampiyonası'nı düşünerek yine farklı yollar arayacağım." ifadelerini kullandı.

"Test olmak güzel bir şey değil"

Koronavirüs sonrası futbolda başta çekinceleri olduğunu dile getiren santrfor, "Ben en başta korkuyordum ama Bundesliga bize bunun olabileceğini gösterdi. Gereken önlemler alınıyor ve haftada iki kez test oluyoruz. Başlarda aslında kimse istemiyordu, test olmak güzel bir şey değil sürekli, zor bir şey. Bundesliga'da oynanıyorsa ve sorun olmuyorsa her yerde yapılabilir diye düşünüldü. Şu an için herkes iple çekiyor maça çıkmayı. Herkes istekli." şeklinde konuştu.

"Liverpool'u sahamızda şampiyon yapmak istemiyoruz"

Hafta sonunda oynanacak olan derbi hakkında fikirlerini söyleyen Cenk Tosun, "Merseyside derbisi çok farklı havası olan bir derbi. Bütün şehirde, bütün sokaklarda her taraf kırmızı mavi oluyor. Ama maç sonrası taraftar arasında bir gerilim, herhangi bir olay olmuyor. Derbinin havası çok güzel. Taraftarsız olacağı için bu sefer farklı olacak. Liverpool'u farklı olarak görmüyoruz, her maç gibi bu maça da 3 puan için çıkacağız. Eğer bugün Arsenal, Manchester City'i yenerse; Liverpool'u kendi sahamızda şampiyon yapmamak için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Derbi tahmini...

Derbi tahmini...

Oynanacak derbiyle ilgili skor tahmini de veren Cenk Tosun sözlerini şu şekilde sonlandırdı: "Eminim ki, sakatlık sonrası %100'ümle geri dönersem Ancelotti'nin yönettiği Everton takımında forma şansı bulacağım. Calvert-Lewin ile beraber çift forvet neden olmasın? Derbiyi 2-1 kazanacağımızı düşünüyorum."

Unutulmaz bir topuk pası ve harika bir gol