Cenk Tosun'a takım arkadaşından övgü dolu sözler!

22.03.2018 15:02 - Son Güncelleme -
Cenk Tosun'a takım arkadaşından övgü dolu sözler!

İrlanda Cumhuriyeti A Milli Takım kadrosunda yer alan Seamus Coleman, Cuma günü yapılacak Türkiye maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Coleman, Everton takımından arkadaşı Cenk Tosun hakkında da övgü dolu ifadeler kullandı.

Takım kaptanı Evertonlu Seamus Coleman, Cenk Tosun'la ilgili bir soruya, "Cenk Tosun çok iyi bir oyuncu, kadromuza büyük bir katkı yaptı. Son haftalarda yavaş yavaş gol atmaya başladı. Bu gollerini atacağının sinyalini bize ilk geldiğinde antrenmanlardaki performansıyla göstermişti. Maç eksikliği olduğunu biliyorduk, yavaş yavaş eski performansını yakaladı. Cenk Tosun, hem oyuncu hem karakter olarak benim beğendiğim ve sevdiğim bir oyuncudur” açıklamasını yaptı. 

Önemli bir sakatlık süreci yaşadığını anlatan Coleman, sakatlığının geçtiğini; kendisi için her zaman milli takım  formasını giymenin onur ve gurur verici olduğunu vurguladı. Sakatlık sürecinde hiçbir zaman futbola geri dönmeyeceğini düşünmediğini dile getiren Coleman, zor bir süreç geçirdiğini ama sakatlığının geçtiğini ve takımında da 4-5 maça çıktığını belirtti. 

Coleman, geç oyunculara ise kendisinin de o süreçlerden geçtiğini ifade ederek, genç oyuncuların her zaman mili takıma girecek şekilde kulüp takımlarında başarılı olmalarını vurguladı. 

 

Mbappe önce trivela golünü attı, sonra Quaresma diye bağırdı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up