AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cenk Tosun’un sakatlandığı noktaya inceleme

İlk Yayınlanma : 12 Nis 2021 - 16:11 / Son Güncelleme : 12 Nis 2021 - 17:24

Süper Lig’in 34. haftasındaki Erzurumspor-Beşiktaş maçında Cenk Tosun’un sezonu kapatması üzerine çok eleştiri alan Kazım Karabekir Stadı’nda zemin etüdü yapıldı.

Cenk Tosun’un sakatlandığı noktaya inceleme

AJANSSPOR-HABER

Erzurumspor maçında sakatlanan Beşiktaşlı Cenk Tosun’un talihsiz olayı yaşadığı nokta yetkililer tarafından incelendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Buraya baktığınızda mükemmel, yemyeşil ve sünger gibi bir zemin olduğu görülüyor” dedi.

 

Gençlik Spor İl Müdürlüğü araştırma yaptı

Cenk’in sakatlığı sonrası başta Beşiktaşlı futbolcular ve yöneticiler olmak üzere birçok kişi tarafından Kazım Karabekir Stadyumu'nun zemini eleştirildi. Bunun üzerine Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve beraberindeki heyet tarafından stadyum zemininde inceleme yapıldı.

'Kazım Karabekir Stadı 12 ay yeşil'

Taşkesenligil, eleştirilerin haksız olduğunu ifade ederek, “Öncelikle talihsiz bir şekilde sakatlık geçiren Beşiktaşlı futbolcu ve milli gururumuz Cenk Tosun’a geçmiş olsun diyorum. Burası alttan ve üstten ısıtmalı, yılın 12 ayı yeşil olarak Erzurumspor kulübüne hizmet veren stadyumdur. 

'1 ay önce stat övülüyordu'

Dün yaşanan olayda stadın zemininde aksaklıklar olduğu ve zeminin kötü olduğu ile ilgili bazı medya organlarında ilimize karşı, stadımıza karşı eleştiriler oldu. Bundan 1 ay önce yine aynı şekilde burayla ilgili olumlu görüşler sunulmuştu. Aynı anda iki düşünce olmaz ya olumludur ya olumsuz” diye konuştu.

“Mükemmel, yemyeşil ve sünger gibi bir zemin”

Taşkesenligil, Cenk’in düştüğü noktadaki zeminin mükemmele yakın olduğunu kaydederek, “Bahar aylarında bazı bölümlerde engebeler oluşabilir. Ama sadece bazı kısımlarda olumsuzluklar olduğu görülüyor. Bunu tüm zemine mal etmek doğru değildir. Cenk Tosun tam bulunduğum noktada düştü. Buraya baktığınızda mükemmel, yemyeşil ve sünger gibi bir zemin olduğu görülüyor.

'Eleştiriler yanlı ve kasıtlı'

Biz burada kışın eksi 29 derecelerde nöbet tutarak bu hale getirdik. Ağır kış şartlarına rağmen zemini bu kadar iyi koruyan arkadaşlarıma üzülüyorum. Haftada bazen iki maç oynanmasına rağmen bu zemin dipdiri durarak bahara çıkmıştır. Bu eleştiriler yanlı ve kasıtlıdır. Bunların amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Özyakup'a cevap verdi

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup’un maç sonu yayıncı kuruluşa, “Taş gibi zeminde oynadık” açıklamasına da yanıt veren Fuat Taşkesenligil, “Herkes her şeyi söyleyebilir. Oğuzhan bunu söylerken acaba İstanbul’daki ya da Ege’deki artı 20 derecedeki zeminleri hiç düşündü mü? Buranın coğrafyası farklı. Burada kışın eksi 29 derece görülüyor” diye konuştu.