Ceyhun Kazancı'dan Beşiktaş ve Şenol Güneş açıklaması geldi

13.09.2023 - 19:18 | Son Güncellenme: 13.09.2023 - 19:55

Süper Lig devi Beşiktaş'ın eski sportif direktörü Ceyhun Kazancı, Siyah-Beyazlı ekipten ayrılma süreci hakkında konuşurken Şenol Güneş sorularına da yanıt verdi.

Ceyhun Kazancı'dan Beşiktaş ve Şenol Güneş açıklaması geldi

AJANSSPOR HABER

Süper Lig devi Beşiktaş'ın eski sportif direktörü Ceyhun Kazancı, ayrılık sürecine dair yaşananları A Spor'a özel açıklama yaparak anlattı. İşte Kazancı'nın açıklamaları...

''Çok baskının olduğu bir görev vardı''

Ayrılık süreci ile ilgili gelen soruya cevap veren Kazancı, ''O dönemde çok konuşmak istemedim. Ben Beşiktaş'ın gündemi olamam. Beşiktaş'ın gündemi her zaman önemlidir. Benim ayrılığım sadece bir profesyonelin ayrılmasıdır. Ayrılmayla ilgili çok enteresan şeyler söylemem mümkün değil. İki yıllık bir görev dönemi. Zor bir görev. Çok baskının olduğu bir görev. O dönem öyle bir dönemdi. Çok konuşuldu ne hocayla ne yönetimle bir sorun yaşadım. Kendi kararım. Bazen enerjiniz düşer. Doğru zamanın bu olduğunu düşündüm. Mevki ve para benim için önemli değil. Vakti gelmişti, ayrıldım.'' dedi.

''Camia içinde birbirine laf söylemek için sosyal medya kullanılıyor''

İstifa etme kararını sosyal medyanın etkilemediğini söyleyen Ceyhun Kazancı, Bu camiada herkes aldığı almadığı aksiyonlar nedeniyle eleştirilir. Sosyal medyayı takip etmiyorum ama bazıları ulaşıyor. Benim aksiyonlarımı sosyal medya baskısı etkilemedi. Cehaletin cüretkar olduğu dönemlerdeyiz. Aslında öz eleştiri yapmam lazım. Boşluğu başkaları doldurdular. Net bilgi verseydik bir nebze olsun anlaşılırdı. Camianın içerisinde sosyal medyayı körükleyenler var. Maalesef böyle. Camianın içindeki insanlar sosyal medyada birbirine vurmak için bu hesapları kullanıyor. Bu yanlış, inşallah düzelir.'' dedi.

İlgini Çekebilir
Trabzonspor - Beşiktaş maçını yönetecek hakem belli oldu!
Habere Git

''O dönemin üzerinden 1.5 sene geçti''

Valerien Ismael tercihi kariyerinizde sonun başlangıcı düşünüyor musunuz sorusuna cevap veren Ceyhun Kazancı, ''Sportif direktör olduktan iki ay sonra alınmış bir karardı. O dönemin üzerinden 1.5 sene geçti. O döneme de baktığımızda defalarca bu soruyu aldım. "Pişman mısın?" sorusuna hem evet hem hayır. Ama o günün dinamiklerine bakmak lazım. Şartların yönetim kurulu, çalışanlar için ne kadar zorlaştırıldığı dikkate alınmalı. Günün sonunda Ismael başarılı olsaydı devam edebilirdi. Hoca tercihinin benim için sonun başlangıcı olduğunu düşünmüyorum. Şenol Hoca'nın gelmesinde geç kalındı mı bilemeyiz. Hoca çok başarılı. İnşallah uzun yıllar devam eder.'' dedi.

Şenol Hoca'nın gelmesinde geç kalındı mı bilemeyiz. Hoca çok başarılı. İnşallah uzun yıllar devam eder.

''Masadan kalktığımıda rahatsız değildim''

"Şenol Güneş'in imza töreninde bazı söylemleri olmuştu. O günkü söylemleri sizi rahatsız etti mi?" sorusunu yanıtlayan Kazancı,  ''Masadan kalktığımıda rahatsız değildim. Sonra sosyal medyada gördükten sonra onunla konuştuk. Aramızda sorun olsaydı ondan sonra bu kadar yakın mesaimi olmazdı. Ama bu şekilde algılanması beni de onu da üzdü. Benim tarafımdan da bir görüntü vardı. Otoıbüse binmeden önce elini sıkmadığıma dair bir takım polemikler olmuştu. Otobüse ben de binecektim. "Geliyorum hocam" demiştim. Maalesef var olmayan bazı şeyler bambaşka yerlere gidiyor. Hocamızın öyle bir kastı olmadığını çok iyi biliyorum.'' dedi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta yılın iç transferi!
Habere Git

Şenol Güneş'le hikayenizi nasıl özetlersiniz?

Ceyhun Kazancı, "Fikir ayrılıkları yüzde yüz. Sadece Şenol Hoca ile değil çalışma arkadaşlarınızla da olur. Anlaşmazlık kelimesi sert bir kelime. Tartışmaya, uyuşmazlığa tırnak içinde söylüyorum kavgaya varan bir olumsuzluk olmadı. Bizim anlaşmazlığımız olmadı. Fikir ayrılıkları olabilir, ancak yaratılan anlaşmazlık söylemlerini hoca da basın toplantısında söylemişti. Kesinlikle bir anmaşmazlık olmadı. Hatta ayrılık sonrası telefonda da olsa konuştuk."

''Kendi önceliklerim var ama kuruma zarar verecek bir şey yapmam''

"Ahmet Nur Çebi'nin kendisi için söyledikleri sözlerin hatırlatılması ve yarım kalan transferler de oldu. Bu isimler kimlerdi?" sorusuna cevap veren Kazancı, ''Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş için çok özel bir insan. Emekleri hak ettiği değeri görmüyor. Kuruma zarar verecek bir şey yapmam. Kendi önceliklerim var ama kuruma zarar verecek bir şey yapmam. Elimden gelen ne varsa görev süremde yaptım. Transferlerin hepsinde beraberdik. Özellikle Bakhtiyar transferinde. Serhan da basın toplantısında söyledi" yanıtını verdi.

''Gedson'u Galatasaray'ın da alma durumu vardı''

"Gedson Fernandes transferinin perde arkasında yaşananlar nelerdi?" sorusunu Kazancı, "İşin eğlencesi. Mutlaka taraftarlar bu konuyla ilgili aralarında esprisini yapıyorlar. Transfer bizim için ihtiyaç. Gedson da bizim de aradığımız oyuncuydu. O dönemde Gedson'u ara transferde yapma şansımız yoktu. Çok değerli bir oyuncu. Sezon sonunda bir fırsat doğdu. Çok da özel bir karakter. Yüz yüze gelince ne kadar sıcak ve özel bir futbolcu olduğunu gördük. Çok iyi bir takım oyuncusu. Çok da talibi ve soranı var. Bakalım ne kadar Beşiktaş'ta kalacak. Galatasaray Lisesi mezunuyum. Devre arası için kesinlikle düşünmüyorduk. Onu Galatasaray'ın da alma durumu vardı. Olmadı" diye yanıtladı.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş, Gedson Fernandes'in sözleşmesini 2026-2027 sezonu sonuna kadar uzattı
Habere Git

''Mevcut kadro iyi bir kadroydu''

Ceyhun Kazancı, geçen sezon hakkında açıklama yaptı. Kazancı, ''Bir sene önce takımın neredeyse yarısı boşanmaştı. Bu sezon öyle değildi. Suudi Arabistan fırsatı ortaya çıktı. Oyuncular o fırsatı değerlendirmek istedi. O nedenle bir gecikme oldu. Eleme maçlarının oynanması nedeniyle taraftarların beklentisi vardı. Mevcut kadro iyi bir kadroydu.'' dedi.

Tartışılan Onana transferinin hikayesi...

Onana transferi hakkında konuşan Kazancı, ''Sadece Onana değil Gedson, Aboubakar ve tüm transferler birlikte karar alınıyor. Bu yükü hocaya, sportif direktöre başkana yıkmanın anlamı yok. Saha içinde başarı paylaşımları tabii ki değişir. Onana daha yüz dakika oynadı. Sadece Beşiktaş için söylemiyorum. Çok hızlı oyuncuları tüketme ortaya çıkardı. Teknik anlamda Onana'ya okey dendi. Verilen bonservis konusunda yorumlar yapılıyor ama oyuncu daha 23 yaşında. Geri dönüş konusunda Beşiktaş'ın sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Çok sevilenin de çok yerilenin de aynı şekilde değerlendirilmeli. Bu kadar çabuk tüketilmemeli.'' dedi.

Tadic ve Halil Dervişoğlu transferleri neden olmadı?

Fenerbahçe'nin transferi Tadic ve Galatasaray'ın yeni transferi Halil Dervişoğlu hakkında konuşan Kazancı, ''Artık başka takımların oyuncuları. İşin teknik idari ve ekonomik boyutları var. Ekonomik olarak olmadı. Çalım konusu burada devreye gidiyor. Tadic özellikle istenen bir oyuncuydu. Ancak bazen şartlar maalesef olmuyor. Bazen oyuncunun tercihidir. Burada da mali şartlar ön plandaydı. Bir tercih yaptı. Orada da iyi oynuyor. Halil bitmek üzereydi. Taraftarın çok istediği bir oyuncu değildi aslında. Faydalı olabileceği düşünüldü. Ama olmadı. Bunlar olur. Bunları çok fazla büyütmeye gerek yok ama özellikle Tadic transferi sonrası çok fazla tepki aldığımız doğru.'' dedi.
 

''Emirhan'la çok konuştuk, kalmasını istedik'2

Takımın bütçesi hakkında konuşan Kazancı, ''Takımın bir bütçesi ve yatırımları var. Maaş bütçemizi 25 milyon Euro'ya kadar indirmiştik. Oyuncu satışları elinizdeki oyuncuların asetlerine göre olması lazımdı. Elinizdeki oyuncuları ne kadar yukarı taşırsanız satabileceğiniz oyuncu sayısı artar. O dönemde yaş anlamında 28-29'a gittik. Şartlar var. Ekonomik bütçenin doğru şekilde yönetilmesi lazım. Ondan önceki dönemde yaklaşık 4-5 sene futbolcu satışı yoktu. Pek beğenilmedi ama Rıdvan, Emirhan transferi vardı. O dönemde 4,5 milyon Euro hiç beğenilmezken şu anda beğeniliyor. Sözleşmesinin bitmesine bir yıl vardı. 600 dakika oynamış bir oyuncuya 4,5 milyon Euro verildi. Emirhan'la çok konuştuk, kalmasını istedik. Beşiktaş'ta kalmasının daha faydalı olacağını düşündük. Muhtemelen bir çok taraftar Emirhan transferini olumlu karşılar. Alım anlamında da çok düşüğüz. Transfer sadece bonservisten değil. Bonservis ve oyuncu maaşı olarak bakmak lazım. Yatırım oyuncuları için de hızlı bir şekilde peşin hükümlü olmamak lazım. İlerideki dönemlerde misli misli olarak dönebilir.'' dedi.

Saiss'in gidiş nedeni ne? Şenol Güneş ile arasındaki sorunları nasıl yorumlarsınız?

Ceyhun Kazancı: ''Çok özele girmemiz mümkün değil. Sonrasında kendisi bir takım serzenişlerde bulundu. Başkan da kendisgiyle konuştu. Kendisinin değerli bir oyuncu olduğunu söyledi. Sorunların çözülebileceğini söyledik. Gitmek istediğini söyledi. Kulübün menfaatleri doğrultusunda, kendisi de 33 yaşındaydı. Bedava gelmişti. Para alarak gönderdik. O dönemde Ishak Hien'i çok istemiştim. Alamamıştık. Şu anda kulübü 10 milyon Euro'luk teklifleri kabul etmedi. Çok iyi yerlere gelecek. Beşiktaş için çok büyük bir kayıp.''

''Değerli taraftarlar hakkını helal etsin. Elimden gelen bütün emeği, çabayı gösterdim. İçim müsterih. Beşiktaş'a başarılar diliyorum.''

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler