AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş Başkan adayı Fuat Çimen: Ceyhun Kazancı stajyer!

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 29 May 2022 - 11:39 / Son Güncelleme : 29 May 2022 - 11:55

Beşiktaş Başkan Adayı Fuat Çimen, olağan seçimli genel kurulda yaptığı konuşmada, Beşiktaş'ın sportif direktörünün stajyer bir sportif direktör olamayacağını söyledi.

Çimen'den Ceyhun Kazancı göndermesi

 

Fuat Çimen oy verme işlemi öncesinde genel kurul üyelerine hitaben yaptığı konuşmanın bir bölümünde Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı'ya göndermede bulundu.

"Beşiktaşımızın sportif direktörü stajyer olamaz"

Çimen, Beşiktaş'ta ocak ayında Sportif Direktörlük görevine getirilen Ceyhun Kazancı'yı hedef alarak, "Beşiktaşımızın sportif direktörü stajyer bir sportif direktör olamaz; Bundesliga ve Avrupa futbolunun en önemli sportif direktörlerinden biriyle anlaştık. Genel kurul bizi seçerse haziranın ilk haftası getireceğiz ve Valerien Ismael ile hızla kadro ve transferler konusunda aksiyon alacağız." ifadeledrini kullandı.

Çebi 13 Ocak'ta açıkladı

 

Ahmet Nur Çebi 13 Ocak 2022'de düzenlediği basın toplantısında kulübün İcra Kurulu Üyesi ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü olan Ceyhun Kazancı'nın kulübün yeni sportif direktörü olduğunu duyurmuştu.

Çebi yaptığı açıklamada, "Ceyhun Kazancı sportif direktörümüz oldu. Kendisine çok güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. Elbette bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi'nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu eleştiriler gereksiz." ifadelerini kullanmıştı.

Ceyhun Kazancı kimdir?

 


Çaykur Rizespor'da Genel Sekreter görevinde bulunan Kazancı'nın istifa ederek Beşiktaş Futbol AŞ Genel Müdürü görevine getirildi.

 

Ceyhun Kazancı, 2016 yılından beri Passolig Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Galatasaray Lisesi mezunu olan Kazancı, lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

 

Kazancı, 2011 yılında Procas Sportif Danışmanlık Menajerlik isimli şirkette çalışırken, 2012 yılında ise IMG Doğuş'ta stat ve arena projesinde direktörlük yaptı.

 

Ayrıca Kazancı Asset Sportif'te 1 yıl genel menajer asistanlığı görevini de yürütmüştür.