"Çeyrek finale kalmak için elimizden geleni yapacağız"

09.09.2017 - 21:25 | Son Güncellenme: 09.09.2017 - 21:25

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, 2017 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda yarın İspanya ile oynayacakları karşılaşmayı kazanıp, çeyrek finale çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ufuk Sarıca, ay-yıldızlıların İspanya maçı öncesi Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaptığı son antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

İspanya'nın çok güçlü bir takım olduğunu ve son yıllardaki Avrupa şampiyonalarında birincilikler kazandığını hatırlatan Sarıca, "İspanya çok güçlü bir takım, bir ekol. Kadrolarında 7-8 NBA oyuncusu bulunuyor. Biz de bundan sonraki maçlara bir final gözüyle bakıyoruz. Elenen turnuvaya veda edecek. O yüzden bu maçta elimizden geleni yapmamız lazım. Bazı önlemler aldık, özellikle kadromuz itibarıyla içeriden bizi zorlayabilecekleri bir durum var. Bunu engellemeye çalışacağız. Tüm gücümüzü ortaya koyup, çeyrek finale kalmak için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Taraftar desteğinin önemine değinen Sarıca, "Doğrusunu söylemek gerekirse kendi evimizde oynadığımız turnuvalarda en az bu avantajı hissettiğimiz turnuva oluyor. Bunu seyirci anlamında söylemiyorum. Salon hep doluydu. Hakem konusunda da mesela aynısı oldu. İnşallah yarın daha büyük bir coşkuyla bu avantajı kullanırız." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler