Depremde Hayatını Kaybeden Christian Atsu'nun Cenazesi Gana'ya Getirildi

Akın Ungan
20.02.2023 - 00:23 | Son Güncellenme: 20.02.2023 - 00:33

Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden Hatayspor'un futbolcusu Christian Atsu'nun cenazesi, ülkesi Gana'ya getirildi ve cenaze töreni yapıldı.

AJANSSPOR HABER

6 Şubat günü meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, Türkiye'yi yasa boğdu. Çok sayıda can kaybının yaşandığı feci afette Hatayspor'un futbolcusu Christian Atsu da hayatını kaybetti. Hatay'da yıkılan Rönesans Rezidans'ın enkazında bulunan Atsu'nun cenazesine geçtiğimiz gün ulaşıldı.

Cenaze Gana'ya gönderildi

Christian Atsu'nun cenazesi, karayolu ile Adana'ya oradan da uçakla İstanbul'a götürüldü. Cenaze, Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla 19 Şubat Pazar günü saat 15.20'de Gana'nın başkenti Akra'ya gönderildi.

Uçak Gana'ya indi, cenaze töreni düzenlendi

Christian Atsu'nun cenazesini taşıyan uçak, Gana'ya ulaştı. Christian Atsu'nun naaşı için ülkesinde bir tören düzenlendi. Gana bayrağına sarılı tabutu askerler uygun adımla uçaktan terminale taşıdı.

İlgini Çekebilir
Attığı golü Atsu'ya adadı! Huzur içinde yat...
Habere Git

Gana Cumhurbaşkanı Yardımcısı konuşma yaptı

Cenaze için havaalanında bulunan Gana Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mahamudu Bawumia, Christian Atsu adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Atsu'nun yardım ettiği kadından gözyaşları...

Ülkesinde yaptığı bağışlar ile bilinen Christian Atsu'nun sevenleri cenaze için havaalanına geldi. Yıllarca Christian Atsu'nun hayırseverliğinden destek gören bir kadın, Atsu'nun cenazesi havaalanına vardığında ağladı.

Senin için hazırladığımız haberler