Cimbom Diagne'yi büyük zararla satacak!

Galatasaray, bonservis bedeli 13 milyon Euro'yu bulan Mbaye Diagne'yi satabilmek için 5 milyon Euro'ya kadar düşecek.
10 Mayıs 2020 12:09- Son Güncelleme - 10 Mayıs 2020 12:09
Google news abonelik

Galatasaray, geçen sezonun ortasında 10 milyon Euro bonservis karşılığında transfer ettiği Mbaye Diagne için Kasımpaşa'ya ayrıca 3 milyon Euro şampiyonluk bonusu ödedi ancak Diagne bu maliyetinin karşılığını bir türlü veremedi. 4.5 yıllık sözleşme imzalayan Diagne'nin sarı-kırmızılı kulüple 3 yıl daha kontratı bulunuyor.

 

Galatasaray'a maliyeti toplamda 150 milyon TL'yi geçen Senegalli forvet kiralık gönderildiği Belçika'da da 'istenmeyen adam' oldu. Club Brugge'de 6 aydır kadro dışı kalan Diagne'den ev sahibi bile şikâyetçi oldu.

Aylık bin 750 Euro kira ödeyen Diagne'den villasını boşaltması istenirken, komşuları da yüksek ses yaptığı gerekçesiyle yıldız futbolcuyu polise şikâyet etti. Belçika televizyonlarına haber olan Diagne için "6 aydır topa değmiyor!" yorumları yapıldı.

 

TERİM'İN PLANINDA YOK

TERİM'İN PLANINDA YOK

Fatih Terim'in kadro planlamasında yeri olmayan Diagne'ye Galatasaray kulüp aramaya devam ediyor. Geçen yaz 13 milyon Euro değer biçilen 28 yaşındaki golcüye 5-6 milyon Euro'luk teklif bile gelse değerlendirilecek. (Sabah)

Müller doğum yapan ata yardım etti