Cinoğlu: "Umut Meraş satılmamalı çünkü..."

24 Haziran 2019 14:41- Son Güncelleme - 24 Haziran 2019 17:46
Google news abonelik

Bursaspor Eski Başkanı Remzi Cinoğlu, yeşil-beyazlılardaki seçim süreci ve kulübün gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cinoğlu, kulübün Umut Meraş gibi nitelikli oyuncuları satmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Remzi Cinoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Remzi Cinoğlu: "Ali Ay'ın ibra edilmeyeceğini görmüştüm"

1 hafta önceden itibaren Ali Ay’ın ibra edilmeyeceğini görmüştüm. Bir kampanya başlatılmıştı. O kampanya başarı oldu ve ibra edilmedi. İbra edilmemek çok büyük bir problem çıkarmayacak. Ticari mahkemeye gidecektir. Mahkeme kayıtları incelediğinde yolsuzluk ve herhangi bir usulsüzlük görülmezse Ali Ay açısından bir sıkıntı yok. Ölümcül bir durum olmayacak.

"Sıkıntıları çözecek kaynak yaratılmamışsa sıkıntı büyük olur"

"Sıkıntıları çözecek kaynak yaratılmamışsa sıkıntı büyük olur"

Mesut Mestan, Bursaspor’u bilen bir arkadaşımız. Sıkıntılı bir dönem var. Mesut Mestan bu tabloya talip olduğuna göre, sıkıntıları çözecek mali kaynakları yarattı diye düşünüyorum. Öyle olursa kulüp yoluna devam eder. Ama bir kaynak yaratılmamışsa sıkıntı gerçekten de büyük olur.

Bursapor'un öncelikleri ne olmalı?

Bursapor'un öncelikleri ne olmalı?

Bursaspor’a nakit kaynak lazım. Bunu yeni yönetim nasıl yaratacak? Bürokrasiden bir söz alıp almadıklarını bilmiyorum. Transfer tahtasını da açmaları gerek. Ödemeler yapılmadan transfer imkanı doğmaz. Bunları yapabilirlerse kulübün önü açılır diye düşünüyorum.

"Bursaspor'u bilen bir teknik adamla çalışılmalı"

Yeni teknik direktör Bursaspor’u iyi bilmeli. Tribünleri bilen, kulübün beklentilerine karşılık verebilecek bir hoca olması lazım. İnsanlar Süper Lig’de de iyi bir mücadele bekliyordu. Bursa halkı, şampiyonluk ve Süper Lig bekleyecektir. Bu beklentilere karşılık verebilecek bir teknik adam göreve gelmeli.

"Umut Meraş satılmamalı"

"Umut Meraş satılmamalı"

Bursaspor, Umut Meraş’ı satmamalı. Tam tersine benzer oyuncuları kadrosuna katmalı. Elimizdeki nitelikli oyuncuları satmamak lazım. Umut vadeden bir oyuncu. Fakat; kulübün kötü mali tablosu içinde iyi de bir para verilirse satabilirler. Ama benim düşüncem; Bursaspor’un nitelikli oyuncularını satmaması. Zor bir mücadele olacak.