Mustafa Alper Avcı: City Group, Türkiye'de Takım Satın Alabilir

Orhan Gülek
01.12.2023 - 15:10 | Son Güncellenme: 01.12.2023 - 15:12

Manchester City'de altyapı antrenörü olarak görev yapan Mustafa Alper Avcı, İngiliz devinin altyapı modeli, ülkemizdeki altyapı sorunları hakkında konuştu. Avcı, City Group'un Türkiye'de takım alma planın olduğunu söyledi. Detaylar haberimizde...

Mustafa Alper Avcı: City Group, Türkiye'de Takım Satın Alabilir

AJANSSPOR - HABER

Dünyanın dev kulüplerinden Manchester City'nin akademisinde antrenör olan Mustafa Alper Avcı, altyapı modeli, ülkemizdeki altyapı sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. 

"Ülkemizde altyapıda tesisleşme konusunda ciddi problemler var"

Avcı, City Group'un Türkiye'de takım satın alma düşüncesinin olduğunu ifade etti.  

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Mustafa Alper Avcı, "İngiltere ve Türkiye'deki altyapılar arasındaki farkı anlatmaya programımızın süresi yetmez. İngiltere ile ülkemiz arasında organizasyon ve tesisleşme alanında çok ciddi bir fark var. Ülkemizde altyapıda tesisleşme konusunda ciddi problemler var. Manchester City'de kişilerden ziyade önemli olan organizasyon, sistem şahıslardan daha üstün. Ülkemizde altyapılarda tesisleşme konusunda ciddi adımların atılması lazım." dedi.

"City Group'un Türkiye'de takım satın alma düşüncesi var"

Manchester City'yi de bünyesinde barındıran City Group'un Türkiye'yle ilgili planından bahseden Avcı, "City Group dünyanın birçok ülkesinde futbola yatırım yapan şirket. City Group'un satın aldığı takımlar içerisinde en önemlisi Manchester City bunun dışında Palermo, Troyes ve Girona bu takımlardan bazıları. City Group'un Türkiye, Finlandiya ve Kore'de takım satın alma gibi bir düşüncesi var. Umarım bu gerçekleşir ve ülkemizde örnek bir model oluşur." diye konuştu.

İşte City Group'un bünyesindeki takımlar

City Football Group'un takımları şu şekilde;

Manchester City, New York City, Mymbai City, Girona FC , Palermo, Troyes, Bahia, Lommel SK, Yokohama Marinos, Sichuan Jiuniu, Montevideo Turque ve Melbouerne City.

Senin için hazırladığımız haberler