Cleveland'ta bir ilk!

14.06.2019 16:08 - Son Güncelleme -
Cleveland'ta bir ilk!

Cedi Osman'ın da forma giydiği Cleveland Cavaliers, bir ilke imza atarak University of California Berkeley’in kadın takımı koçu Lindsay Gottlieb’i Koç John Beilein’in teknik ekibine asistan olarak atadı.

Cleveland Cavaliers! atanan, University of California Berkeley’in kadın takımı koçu Lindsay Gottlieb, NBA tarihinin bir teknik ekipte göreve getirilen ilk kadın kolej takımı koçu olma özelliğini taşıyor.

 

NBA'in resmi internet sitesinde yer alan habere göre, 41 yaşındaki antrenör Cleveland Cavaliers ile dört yıllık bir sözleşme imzalayacak ve teknik ekipte Beilein, JB Bickerstaff’in ardından üçüncü isim olacak.

Komisyoner Adam Silver’ın da ligdeki kadın koçların sayısını artırmak adına desteklediği hamle, Gottlieb’in statüsü ve önceki koçluk kariyeri açısından NBA’de görülmemiş bir karar olma niteliği barındırıyor.

Gottlieb bu atamayla NBA’de San Antonio Spurs ekibindeki Becky Hammon ve Sacramento Kings ekibinde yardımcılık yapan Nancy Liebermann ile birlikte ligdeki, üç kadın koçtan biri oldu. (NTV)

CSKA Kızları maçlara nasıl hazırlanıyor

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up