AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cocu hala Fenerbahçe'de! Ayrılık tarihi...

İlk Yayınlanma : 28 Kas 2018 - 09:29 / Son Güncelleme : 28 Kas 2018 - 12:29

Fenerbahçe yönetiminin, sözleşmesi askıya alınan Phillip Cocu ile yollarını kesin olarak ayırmamasının perde arkası ortaya çıktı.

Çünkü Hollandalı çalıştırıcı ile yapılan mukavele gereği sezon ortasında görevine son verilirse 2 yıllık parasının (4 milyon euro) ödenmesi gerekiyor.

 

Sarı-Lacivertliler de bu nedenle tazminat konusunda mutabakata varamadıkları Cocu’nun sözleşmesini feshetmedi.

31 Mayıs’ta mukavelesine son verilecek olan Cocu, 2.5 milyon euro alacak.

Kaynak: Star

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak? Defter yeniden açıldı...

Fenerbahçe'de Trabzonspor karşısında alınan yenilgi ve kötü futbol sonrası teknik direktör adayları tekrar gündeme geldi.

Phillip Cocu'nun görevden ayrıldığı dönemde Jorge Sampaoli ile temas kuran ama ortaya çıkan rakamlar yüzünden geri adam atıp görüşmeyi yalanlayan sarı-lacivertli yönetim maç biter bitmez kolları sıvadı.

Buna göre statta mini bir toplantı yapan başkan Ali Koç'un, 58 yaşındaki Arjantinli çalıştırıcı ile tekrar görüşülmesi talimatını verdiği bildirildi.

 

Sportif direktör Comolli'nin bu hafta içinde Sampaoli ile bir araya gelip istediği rakamda indirim yapmaya ikna edeceği kaydedildi.

 

Ayrıca listedeki diğer isimlerden Blanc da ikinci alternatif olarak görülüyor.

 

Comolli'nin Sampaoli ile yine anlaşamaması halinde bu kez vatandaşı ile masaya oturacağı gelen haberler arasında.

 

Zaman zaman adı adaylar arasında geçen Leonardo Jardim de yine ihtimaller arasında.

 

44 yaşındaki Portekizli hocayı listesine almasına rağmen daha önce bir temas kurmayan sarı-lacivertli yönetimin, bu kez Jardim'e daha sıck baktığı da ifade edildi.

Son olarak Monaco'yu çalıştıran Leonardo Jardim, Fransız ekibindeki 4 yıllık görevinden 11 Ekim'de ayrılmıştı. (Fotomaç)