Spor yazarlarından Stefan Kuntz'a eleştiri! "Çocuklar bizim de sen..."

Akın Ungan
13.09.2023 - 10:18 | Son Güncellenme: 13.09.2023 - 10:39

Ermenistan beraberliğinin ardından Japonya'ya 4-2 yenilen A Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz, spor yazarları tarafından eleştirildi. Detaylar.

Spor yazarlarından Stefan Kuntz'a eleştiri! "Çocuklar bizim de sen..."

AJANSSPOR HABER

A Milli Takımımız, Ermenistan beraberliğinin ardından Japonya ile bir hazırlık maçı yaptı. Ay-Yıldızlılar, bu maçı 4-2 kaybederken, özellikle ilk yarıdaki oyun skandal derecedeydi. Japonlar karşısında fizik ve taktik olarak geride olduğu görünen A Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz yine eleştirilerin odağı oldu. Spor yazarları, Kuntz ve takım hakkında değerlendirmede bulundu.

"Oynamadan kaybeden bir teknik adam var"

Hürriyet'ten Uğur Meleke, "Milli takımımızın başında ciddi rakiplerle karşılaşılan maçlara umutsuz çıkan ve kritik müsabakaları oynamadan kaybeden bir teknik adam var" ifadelerini kullandı.

"Adayım Oliver Glasner... Lopetegui de bir diğer adayım"

Stefan Kuntz'un yetersiz olduğunu belirten Meleke, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için iki aday sundu. Meleke, "Benim milli takım için bugünkü adayım Oliver Glasner. Genç, çalışkan, inovatif. Eintracht’tan en son 3 milyon Euro maaş alıyormuş. Yani pahalı da değil... Lopetegui de bir diğer adayım, tabii onu ikna etmek kolay değil" dedi.

İlgini Çekebilir
Stefan Kuntz'tan oyunculara salvo: Cevap röportajlarda değil sahada verilir
Habere Git

"Millilerin vücut dillerinde çaresizliği hissediyorduk"

Fotomaç'tan Gürcan Bilgiç, maçı değerlendirdi. Bilgiç, "İlk hata Japonları anlamamak oldu. Bizimkiler "hazırlık modunda" sahaya çıkıp, rakiplerini de aynı duyguda beklediler. Oralarda öyle değil tabii… Çok sert baskı ile karşılaştığımız gibi, bizi kalelerine de getirmiyorlardı. İki Salih, bir de Orkun'dan oluşan üçlü orta sahamız teslim bayrağını çektiler. Yediğimiz üç golün ikisi kaptırdığımız toplardan geldi. Direkt paslarla, merkezimin ağırlığından çok güzel faydalandılar. Millilerin vücut dillerinde çaresizliği hissediyorduk. Bir duran topta bulduğumuz gol, ikinci 45 öncesinde takımın 'bujisi' oldu" dedi.

"Maçın bize verdiği en güzel mesaj Bertuğ oldu"

Bertuğ Yıldırım'a ayrı parantez açan Bilgiç, "Maçın bize verdiği en güzel mesaj Bertuğ oldu. Genç oyuncu takımı ileriye taşıyabileceğini, önde stoperlerle mücadele edebileceğini ve en önemlisi skor yapabileceğini gösterdi. Takım da O'na pas kullanmaktan çekinmedi. Bu da saygıyı kazandığını gösterdi" değerlendirmesinde bulundu.

"Çocuklar bizim de sen artık bizimle değilsin"

Sabah yazarı Bülent Timurlenk ise teknik direktör Stefan Kuntz'u sert eleştirdi. Timurlenk, "Ülkeye futbol öğretmeye gelmiş kibirli karakterinin çekilecek tarafı yok. 'Bizim Çocuklar' sloganı değişecekmiş, değişsin zaten orijinal değil, alıntıydı. Kuntz'a söylemek lazım: 'Çocuklar bizim de sen artık bizimle değilsin' Bu arada Belçika'da Japonya'dan 4 yedik. Bakın bunu eleştirmiyoruz Sayın Kuntz, çünkü değmez…" dedi.

İlgini Çekebilir
Büyükekşi, Altıntop şimdi de Stefan Kuntz! Vura vura...
Habere Git

"Kazanınca kahraman, kaybedince günah keçisi yaratmak"

Fotomaç'tan Turgay Demir, "Japonya'da futbol; disiplinden asla taviz vermemek, sistemi sıkı sıkıya sahiplenmek, bilimi ve teknolojiyi kullanarak çok çalışmak demek. Bizde ise futbol kazanınca kahraman, kaybedince günah keçisi yaratmak diye özetlenebilir..." dedi.

"Terim göreve gelsin diyen varsa az bile yedik derim"

Yazısına devam eden Demir, "O nedenle biz yüzyılda bir arpa boyu yol yürüyemezken elin oğlu 30 yılda dünyayı kasıp kavurdu... Bugün hala nasıl bir sistem kurmalıyız diye tartışmak yerine kurtarıcı arıyorsak tarihten hiç ders almamışız demektir. Ve dahası hala aramızda Fatih Terim göreve gelsin diye tartışanlar varsa, üstelik geçen de Almanları dörtlediklerini düşünürsek Japonlardan az bile yedik derim ben"

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler